w
googluj

Bright TODO 4.2.5


ico
Bright TODO to aplikacja mobilna, która pod dwoma względami jest innowacyjna i która oferuje wspaniały widżet, ale której ogólne wykonanie mogłoby być lepsze. W największym skrócie: jest to program przeznaczony dla systemu operacyjnego Android, a służący do śledzenia za jednym zamachem: wydarzeń z kalendarza Google, zadań do zrobienia oraz nawyków do zaimplementowania. To zatem pierwsza innowacja: rozumne, mądre, roztropne wzięcie pod uwagę wszystkiego, co istotne w naszym życiu, i wyświetlanie tego w jednym miejscu - na jednym ekranie. To nawet dziwne, że takie rozwiązanie otrzymujemy dopiero teraz!

Druga innowacja polega na tym, że to wszystko można przeglądać wedle widoku dziennego, tygodniowego, miesięcznego albo rocznego, przy czym np. zadanie określone jako tygodniowe będzie niewidoczne w pozostałych perspektywach czasowych. Warto też uściślić, że o ile zadanie czy nawyk dzienny będzie zawsze przeznaczony na konkretny dzień, powiedzmy: 29 września, o tyle zadanie/nawyk tygodniowy będzie wymagać wykonania obojętnie którego dnia, ale najważniejsze, aby konkretnego tygodnia, dajmy na to: 39. tygodnia roku, czyli pomiędzy 25 września a 1 października. Co do perspektyw czasów, są w nich pewne wyjątki: wydarzenia z kalendarza widoczne są tylko w widoku dziennym, natomiast widok roczny oferuje jedynie możliwość zarządzania zadaniami. To logiczne. Trudno zresztą przypuszczać, aby zależało komuś na wykonywaniu jakiegokolwiek nawyku raz do roku.

Wielką zaletą aplikacji jest widżet, który wyświetla wszystkie zadania i nawyki przeznaczone na bieżący dzień. Z jego poziomu można wykonać kilka czynności: przejść do dni sąsiednich i zobaczyć, co one zawierają; dodać do danego dnia zupełnie nowe zadanie; zaś przede wszystkim można oznaczyć (bądź odznaczyć) zadanie czy nawyk jako już wykonane. Nie trzeba więc specjalnie otwierać zwykłego interfejsu. Do pełni szczęścia i do doskonałości widżetu może nam jednak brakować widoku na wydarzenia z kalendarza.

Jeśli zaś chodzi o wykonanie, to główny problem związany jest z mało atrakcyjnym interfejsem i tym, że przyciski dodawania zadania i nawyku mogą zasłaniać treść już wprowadzonych, co wygląda nieestetycznie. Najgorsza jest jednak zastosowana kolorystyka; nie zachęca zbytnio do korzystania z aplikacji. Za mało w niej polotu i energii. Gdyby tylko wykorzystano wyrazistsze barwy Material Design i dorzucono kilka ustawień globalnych (bo w chwili pisania, nie było ich w ogóle), byłaby to z całą pewnością jedna z najlepszych aplikacji do kompleksowego zarządzania własnymi TODO z poziomu Androida.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Bright TODOBright TODO dla Android
2018-10-27

Ilość pobrań: 5 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Bright TODO