w
googluj

Hours 1.2.8


ico
Hours to nowoczesna, imponująca aplikacja mobilna przeznaczona do pomiaru czasu aktywności, zaś wydano ją dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Należy do tych "zrobionych przez użytkownika - dla użytkowników", co oznacza tutaj kompletną darmowość (producent podkreśla, że nigdy nie będzie płatna), brak przymusu rejestracji, lokalny zapis danych, a także brak jakichkolwiek reklam. Jednocześnie jest to narzędzie proste i intuicyjne w obsłudze oraz wyposażone we wszystkie podstawowe funkcje, co w efekcie czyni go - bez wątpienia! - jednym z najlepszych w swojej kategorii, o ile nawet nie najlepszym (choć nie posiada widżetu). Imponuje w nim przede wszystkim prostota i dopracowanie. Jeżeli więc chcecie wiedzieć, ile czasu przeznaczacie na różnego typu zajęcia (czy to osobiste, czy to zawodowe), warto zainstalować Hours, aby poznać prawdę.

Śledzenie czasu aktywności przy użyciu tego programu, na samym początku czy też w wypadku śledzenia jakiegoś zupełnie nowego działania, polega na tapnięciu w wielką ikonę na ekranie głównym. Przechodzi się następnie do interfejsu opisu. Podaje się nazwę (wymagane) oraz opis przeprowadzanej działalności, a także określa: 1) czy rozpoczynamy ją właśnie teraz, 2) czy może aktywność ta jest już w toku - wtedy podajemy datę i czas startu, 3) czy też należy ona do przeszłości - wówczas podajemy daty/czasy startu oraz finiszu. Aktywność można również otagować; trzeba tylko pamiętać, aby ewentualne znaczniki odseparować od siebie spacjami albo przecinkami. Włączenie pomiaru to kwestia jednego tapnięcia. Ekran startowy przedstawi nam potem łączny czas pomiarów w ujęciu dziennym oraz tygodniowym. Skonfigurowane aktywności wyszczególnione zostaną w formie listy (zobaczymy też ich czasy z dnia bieżącego), zaś aby kontynuować pomiar którejś z nich, wystarczy w nią tapnąć. Nastąpi wtedy przejście do interfejsu opisu, gdzie należy tylko wskazać tryb zapisu - czyli, jak już powiedzieliśmy: 1) od teraz, 2) od przeszłości albo 3) w przeszłości - oraz, w razie potrzeby, otagować aktywność.

Aplikacja udostępnia w sumie 4 zakładki. Oprócz opisanego trybu śledzenia czasu, to: statystyki, historia, ustawienia. Statystyki można przeglądać wedle ujęcia dziennego, tygodniowego, miesięcznego albo rocznego; można je także przefiltrować ze względu na tagi. Historia to po prostu długa, chronologiczna lista wszystkich pomiarów z opcją ich zarządzania (np. usunięcia); jest też opcja wprowadzenia nowego rejestru aktywności. Ekran ustawień daje natomiast możliwość ustalenia liczby dni roboczych w tygodniu (domyślnie: 5) oraz liczby godzin pracy w tygodniu (domyślnie: 40). Ponadto jest opcja eksportu bazy danych do e-maila oraz jej importu. Dostępna jest też opcja wyboru dominującego koloru interfejsu. Program, choć jest właściwie czysto tekstowy, prezentuje się przepięknie w każdej kolorystyce. Nie zastosowano w nim rozwiązań typowych dla Material Design (np. przycisku FAB), ale design i tak jest bardzo na czasie.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
HoursHours dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Hours