w
googluj

focus@will 23.1.1


ico
focus@will oferuje naukowo zoptymalizowaną muzykę w celu poprawy koncentracji uwagi. To aplikacja mobilna dla Androida (wersja omawiana) oraz iOS, ale jest też w internecie na FocusAtWill.com. Wedle producenta, oferowana przez niego muzyka może podnieść koncentrację nawet o 400%. W związku z tym użytkownik będzie słuchał specjalnie dobranych kompozycji m.in. Beethovena, ale też utworów ambientowych czy ściśle elektronicznych; nawet bardzo szybkich - zależnie od osobistego celu. W sumie dostępnych jest ponad 50 kanałów muzycznych.

Po pierwszym uruchomieniu tego programu trzeba założyć konto. Są 4 opcje: adres e-mail, Google+, Facebook, Amazon. Wybranie pierwszej z nich skutkuje przekierowaniem do witryny aplikacji w przeglądarce internetowej i to tam dokonuje się właściwej rejestracji, co nie jest zbyt wygodne. Druga uwaga, o wiele istotniejsza i kluczowa: założone konto daje 15-dniowy dostęp do oferowanych zasobów. Dalsze korzystanie wymaga płatności, np. comiesięcznej.

Najciekawsza funkcja programu to ta, że istnieje w nim możliwość określenia RODZAJU oraz INTENSYWNOŚCI odtwarzanych dźwięków. Pod względem rodzaju mamy następujące opcje: Classical, Focus Spa, Uptempo, Alpha Chill, Classical Piano, Acoustical, Cinematic, Ambient, Water, Baroque Piano, ADHD Type 1, Oct Beta Test, Cafe Focus Beta, Cafe Creative Beta, Drums & Hums Beta, Drums & Hums Turbo Beta, Drum Zone Beta, Drum Zone Turbo Beta, Hand Drums & Hums Beta, Hand Drums & Hums Turbo Beta, Kora Beta, Kora Beta w/Entrainment. Natomiast opcje pod względem intensywności: niska, średnia, wysoka.

Aby ostatecznie móc słuchać, trzeba być w trybie online. Dostępne funkcje odtwarzacza: wyłącznik czasowy - po jego aktywowaniu wartość domyślna wynosi 100 minut, ale można ją zmienić na dowolna inną; start/stop; następny utwór w tym samym rodzaju i z taką samą intensywnością - oczywiście, rodzaj oraz intensywność można zmienić w każdej chwili. Dodajmy, że intensywność oznacza stopień skomplikowania kompozycji. Najłatwiej to dostrzec na przykładzie utworu uptempowego, gdzie niska intensywność to aranżacja minimalistyczna, a wysoka - przeciwnie.

Nasza ocena tego serwisu jest taka: to po prostu coś w stylu Spotify, przy czym nie da się wybrać konkretnego artysty, a tylko ogólną stylistykę (kanał). Ta sama możliwość dostępna jest już zresztą w Spotify w ramach playlist użytkowników - łatwo odszukać muzykę wspomagającą np. czytanie książki czy inną aktywność wymagającą skupienia. Nie dajmy więc sobie wmówić, że tylko ta konkretna muzyka z focus@will "naukowo" poprawi nam koncentrację. Wobec tego, jeżeli korzystacie już ze Spotify Premium (lub jakiegokolwiek innego płatnego serwisu tego typu), to właściwie nie ma sensu angażować się w kolejny - zwłaszcza, że tutaj abonament wychodzi o wiele, wiele drożej. Cena adekwatna do zawartości to 10 zł na miesiąc, a nie kosmiczne 40. Warto więc przetestować tylko wtedy, jeżeli nie macie Spotify i zależy Wam na darmowości słuchania przez 2 tygodnie.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem www.focusatwill.com

Ograniczenia!
Rejestracja poprzez adres e-mail albo dane z Google+, Facebooka lub Amazona jest konieczna. Do poprawnego działania - czyli odtwarzania muzyki - wymagany jest tryb online. Założone konto jest równoznaczne z rozpoczęciem trialu trwającego 15 dni. Miesięczna subskrypcja kosztuje potem 11,83 dolara; roczna - 99,95; 2-letnia - 149,95. Wersja VIP kosztuje z kolei 299,95 dolara, ale to jednorazowy zakup i daje dożywotni dostęp do muzyki.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Trial (testowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
focus@willfocus@will dla Android
2018-10-27

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
focus@will