w
googluj

Memorigi 1.0.4


ico
Memorigi to nowatorskie, wręcz oszałamiające, ujęcie listy zadań do zrobienia, a które wydano w ramach programu dla Androida. Chociaż system Google cieszy się już wielką liczbą świetnych narzędzi przeznaczonych do TODO, to omawiana teraz aplikacja nie jest podobna do żadnego z nich. Oczywiście: jest do TODO, więc w gruncie rzeczy jest prosta i ma cechy wspólne, ale z drugiej strony - jej forma, design, wykonanie jest takie, że aż chce się wykrzyknąć: WOOOW!!!

Zanim przejdziemy do wskazania tego, co najbardziej nam się w niej spodobało i podoba cały czas, opiszemy pierwsze kroki. Najistotniejszy: po uruchomieniu trzeba się zarejestrować poprzez konto Google. Niestety, nie ma innej możliwości. Następnie, po przejściu do właściwego interfejsu, warto wybrać się najpierw do ustawień globalnych, aby zmienić np. format czasu z anglosaskiego AM/PM na nasze 24 godziny. Dodajmy jeszcze, że początkowo korzysta się z okrojonej, czyli darmowej wersji aplikacji, i taką teraz opiszemy, natomiast w osobnej sekcji wypiszemy wszystkie różnice między bezpłatną a płatną.

Do dzieła: największa zaleta Memorigi to nie tylko przepiękny wygląd (jakie animacje!), ale również unikalne sposoby, w jakie zadania można przeglądać. W sumie są aż 3:
• lista - domyślnie program oferuje predefiniowane i puste listy: bieżących zadań osobistych, celów życiowych, pomysłów, płatności, książek do przeczytania itp. Niby listy to listy, ale... 1) Nazwy list można zmienić i przypisać im własne kolory przewodnie (spośród ponad 40) oraz ikony (spośród przeszło 100). 2) Jedna lista to jeden ekran, zaś do kolejnych list przechodzi się gestami bardzo szybko. 3) Listy mogą być posortowane na 2 sposoby: wedle dat zadań bądź wedle priorytetów. 4) Widok wedle priorytetów na zupełnie wszystkie zadania - czyli skondensowane listy - jest wręcz powalająco czytelny i przejrzysty. Raz, że to wszystko cudownie wygląda (design to dosłowna perfekcja!); dwa, że do danej listy nowe zadanie dodaje się wtedy ekstremalnie błyskawicznie. W życiu nie widzieliśmy lepszego ujęcia wielu list na raz,
• 1 dzień - to z kolei widok niczym z kalendarza dziennego. Tym razem więc jeden ekran stanowi jeden dzień; do sąsiednich dni przechodzi się gestami. Oczywiście, nie wszystkie dodawane przez nas zadania muszą mieć określony termin ukończenia, więc tego typu ujęcie jest jednak raczej opcjonalne wobec opisanego wyżej sposobu listy,
• 3 dni - to również widok przywodzący na myśl kalendarz, lecz jednocześnie dysponujemy informacjami nt. 3 dni. Ta perspektywa jest, w naszym odczuciu, raczej ciekawostką, aniżeli czymś praktycznym, ale być może dlatego, że jesteśmy przyzwyczajeni do zwykłych list. Tak czy siak, widok 3-dniowy daje najlepszy możliwy wgląd w zajęcia obecne i najbliższe.

Konkluzja: Memorigi to naprawdę wyjątkowa aplikacja. Nie znajdziecie ładniejszej do tworzenia list zadań z przypomnieniami. Jeżeli autor nic nie popsuje, będzie o niej baaardzo głośno.

PS. Randy Saborio! Jeśli to czytasz (choć pewnie nieee... ale jeśli to jednak czytasz), to wiedz, że jesteś jednym z najlepszych designerów i deweloperów na świecie!

Ograniczenia!
Rejestracja profilu za pośrednictwem konta Google jest wymagana. Wersja darmowa ma szereg ograniczeń, z kolei płatna dostępna jest w ramach zakupu jednorazowego albo w ramach abonamentu. Wersja Plus kosztuje 18,99 zł i pozwala na tworzenie nielimitowanych zadań i list oraz tworzenie zadań powtarzalnych (np. co 15 minut czy co 3. wtorek każdego miesiąca), dodaje także 3 nowe motywy graficzne. Natomiast wersja Premium jest do nabycia w formie subskrypcji miesięcznej za 7,09 zł albo rocznej za 56,99 zł. Premium to bogatsza wersja Plusa. Do rzeczy wspomnianych daje: funkcję tworzenia szybkich zadań (np. w odpowiedzi na nieodebrane połączenie telefoniczne czy w wypadku kopiowania tekstu z poziomu dowolnej zewnętrznej aplikacji), integruje w swoje zachowanie dzienne raporty pogodowe, obsługuje alerty bazujące na lokalizacji użytkownika, jak i dodaje 8 kolejnych motywów graficznych. Istnieje możliwość bezpłatnego przetestowania wersji Premium przez 7 dni.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
MemorigiMemorigi dla Android
2016-10-15

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Memorigi