w
googluj

Wallet 2.0.6


ico
Wallet to aplikacja mobilna służąca do zarządzania finansami, tzn. śledzenia wydatków oraz przychodów, zaś wydano ją dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Program umożliwia prowadzenie wielu kont na raz, jak i określenie użytkowników, którzy będą mogli te nasze konta przeglądać (wymagane jest podanie ich adresów e-mail). Interfejs startowy jest oryginalny, bo wyświetla nie tylko kwotę aktualnie posiadanych pieniędzy oraz listę transakcji (możliwe sortowania: historia, nazwa, kwota, typ) w odniesieniu do wszystkich kont oraz (po przesunięciu na boki) ewentualnych poszczególnych - wyświetla również prosty wykres zmian w sumie pieniędzy w kontekście ostatniego miesiąca.

Po pierwszym uruchomieniu trzeba się jednak zarejestrować, a zrobimy to poprzez adres e-mail albo za pośrednictwem danych z Facebooka. Jednocześnie nazwiemy nasze konto oraz określimy jego typ (osobiste, bar, restauracja, salon, sklep, inne). Potem, po przejściu do właściwego interfejsu, należy jeszcze wykonać kilka czynności. Najpierw warto wybrać się do menu kont i określić walutę dla konta głównego. Do wyboru jest ponad 20 walut, w tym euro, amerykańskie dolary i brytyjskie funty; w bazie nie ma (jeszcze?) naszych polskich złotówek. Możemy od razu utworzyć kolejne konta (nie ma żadnych limitów). Kolejna rzecz warta natychmiastowego zrobienia to uporządkowanie kategorii transakcji. Predefiniowanych jest 14, ale są one anglojęzyczne (jak zresztą cała aplikacja).

Formularz wprowadzania transakcji pozwala wyjściowo na:
• wpisanie kwoty transakcji - super: program wyposażono również w kalkulator!,
• wpisanie nazwy transakcji - musi być podana,
• określenie, czy chodzi o wydatek, czy o przychód - domyślne ustawienie to wydatek,
• przyporządkowanie transakcji do konta - domyślne ustawienie to jedyne z założonych kont, lecz jeśli mamy ich więcej, musimy je wskazać z listy,
• przypisanie transakcji do kategorii - domyślnie żadne nie jest ustawione i trzeba je koniecznie wybrać, w przeciwnym razie zatwierdzenie transakcji nie będzie możliwe.

Podsumujmy. Program robi niezłe pierwsze wrażenie z powodu nowoczesnego designu, ale jest niedopracowany. Wspomnieliśmy o braku polskiej waluty, ale to niejedyna wada. Największa? W testowanym wypadku próba edycji przeszłej transakcji kończyła się... zawieszeniem programu. Do tego razi przymus podawania unikalnej nazwy transakcji; w większości innych tego typu menedżerów to tylko opcja. Co prawda, zajmowaliśmy się wczesną wersją programu, niemniej faktem jest, że jego jakość powinna być znacznie, znacznie wyższa. Numeracja przekroczyła już symboliczne 1.0, ale wykonanie i tak kwalifikuje się na betę - i to w najlepszym razie.

Ograniczenia!
Założenie konta przez adres e-mail albo Facebooka jest konieczne

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 2 (1 głosów)

Strefa Download programu
WalletWallet dla Android
2018-10-29

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Wallet