w
googluj

SmokeFree 4.2.1


ico
SmokeFree to aplikacja mobilna mająca nam pomóc w ostatecznym porzuceniu nałogu palenia papierosów. Wydano ją dla systemu Android, a do całej sprawy podchodzi w dość nietypowy sposób, odmienny od tych proponowanych przez konkurencyjne narzędzia. Otóż SmokeFree wykorzystuje metodę STOPNIOWEGO zmniejszania liczby papierosów wypalanych w ciągu dnia. Dzięki temu, że proces nie będzie miał charakteru rewolucyjnego, ale ewolucyjny, ma być łatwiejszy do przeprowadzenia. Czy to naprawdę działa? Sądząc po ocenach w Google Play, działa i to jak najbardziej.

Po pierwszym uruchomieniu programu zobaczymy na ekranie 3 możliwości. Pierwsza odpowie nam, jak ta metoda powolnej rezygnacji z papierosów w ogóle przebiega. Druga da sposobność zarejestrowania się poprzez konto Google, dzięki czemu uzyskamy zdolność trwalszego zapisania wprowadzanych danych i ich późniejszego przywrócenia. Trzecia to już konfiguracja działania programu - idźmy więc tą drogą.

Personalizacja. Polega tu na określeniu liczby papierosów, które palimy bądź paliliśmy dziennie. Jednocześnie określimy, czy chcemy całkowicie porzucić nałóg i w ciągu ilu dni, czy może chcemy zmniejszyć liczbę papierosów do jakiegoś pułapu (jak też - do kiedy chcemy to zrobić). Podamy również cenę dla tych X papierosów wypalanych w ciągu dnia. Wobec tych danych kolejne części procesu przedstawią nam dokładny plan zmniejszania palenia w czasie oraz wykres pieniędzy, które wtedy zaoszczędzimy.

Przykład. Domyślnie ustawionych jest 20 papierosów dziennie, a porzucenie nałogu w ciągu 60 dni. Przez pierwsze 3 dni będziemy mogli wypalać codziennie 20 papierosów, przy czym po wypaleniu jednego - i to jest unikalne - będziemy mieć zakaz palenia przez najbliższe 36 minut. Z kolei w dniach 19-21 będziemy mogli wypalać po 14 papierosów dziennie, ale przerwa po jednym papierosie wyniesie już 51 minut. W dniach 49-51 to już tylko 4 papierosy na dzień i przerwa 3-godzinna po każdym z nich.

Szczegóły. Od razu po zatwierdzeniu powyższego planu aplikacja pozwoli nam zapalić. Zobaczymy zielony ekran i pomiar czasu od zera. Przytrzymanie ekranu oznajmi aplikacji, że wypaliliśmy papierosa. W tym samym momencie ekran zmieni się na czerwony, zakaże palenia oraz wyświetli odliczanie od X minut do zera, jak też liczbę papierosów wypalonych w kontekście wszystkich możliwych na ten dzień. Ewentualne wypalenie papierosa w tej strefie zresetuje odliczanie - więc bądźmy silni i nie palmy. W razie czego, znajdziemy w programie różne porady i grafiki motywacyjne.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Rejestracja przez konto Google jest tylko opcjonalna, ale umożliwi np. przywrócenie wprowadzonych danych

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
SmokeFreeSmokeFree dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
SmokeFree