w
googluj

Money360 2.0.41


ico
Money360 to menedżer finansów dostępny dla urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android. Jest w nim coś intrygującego i ma sporo plusów, ale jednocześnie charakteryzują go... głupie wady.

Zalety. Podoba nam się przejrzystość i schludność ekranu startowego. Wyświetlane są w nim 3 rodzaje informacji. Po pierwsze, to miesięczne podsumowanie wszystkich przychodów i wydatków oraz wynikający z tego bilans. Po tapnięciu przejdziemy do ekranu szczegółów i przepływów pieniędzy w odniesieniu do kolejnych miesięcy (opcjonalnie: kwartałów, lat), co wygląda wspaniale, bo - ponownie - jest przejrzyste, schludne, a dodajmy jeszcze: estetyczne, minimalistyczne. Druga część ekranu startowego wyjawia aktualne stany skonfigurowanych kont. Tak więc jeden rzut oka i dowiadujemy się, ile mamy gotówki, ile kasiory (no co, czemu zawsze ma być poważnie?) w banku ABC, a ile pieniążków w banku XYZ. Super, a super tym bardziej, że trzecia część interfejsu startowego daje wgląd w zestawienie transakcji z dzisiaj (aczkolwiek... jeszcze lepiej byłoby tu widzieć listę z tygodnia czy miesiąca).

Minusy. Pierwszy. Irytujące są okienka informujące o sposobie korzystania z funkcji programu. Oczywiście, dobrze, że są, bardzo dobrze!, ale ich wyłączenie nie zmieni tego, że następnym razem znowu się pojawią. Przykład: na ekranie startowym mamy poradę, aby tapnąć w ikonę plusa w celu wprowadzenia przychodu, wydatku albo transferu. Po tapnięciu w ikonkę iksa znajdującą się w prawym górnym rogu tego okienka, zostanie ono od razu ukryte. Otwórzmy jednak szufladę nawigacyjną i wybierzmy ten sam dział, a okienko znowu się pojawi! Drugi minus. Otworzenie ustawień kończy się... zawieszeniem programu. Trzeci. Nie określa się konkretnej waluty, więc jeżeli korzystamy ze złotówek i np. euro, to program po prostu nie jest dla nas. Czwarty. Dziwnie i po prostu źle rozwiązano kwestię kont. Najgorsze jest to, że nie mamy pełnej władzy nad ich edycją i nie da się zmienić np. nazwy "Cash" na "Gotówka".

Podsumowując: szkoda, że wad jest tak sporo i są takiej, a nie innej wagi. Niestety, ale przeważają one szalę na niekorzyść całości. Rzadko kiedy tak żałujemy, jak w tym wypadku. Ekran główny (ale też i inne rzeczy, o których nie wspomnieliśmy) wykonano świetnie, ale cóż, radzimy jednak zwrócić się ku innym menedżerom. (Taka jest nasza ocena przynajmniej w momencie pisania, a opisywaliśmy dość wczesną wersję. Kto wie, co przyniesie przyszłość. Może być super, ale... nie musi).

Ograniczenia!
Przez pierwsze 30 dni korzysta się z wersji Premium, a w jej ramach otrzymuje się dostęp do: raportów, budżetu, przypomnień, backupu. Po zakończeniu okresu próbnego funkcje te można wykupić w ramach oddzielnych transakcji; każda z nich to koszt 3,46 zł.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Trial (testowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
Money360Money360 dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Money360