w
googluj

Organize 1.2.6


ico
Organize to bardzo prosta, szybka i nowocześnie wykonana (Material Design) aplikacja mobilna umożliwiająca posiadanie list typu TODO - zadań, zakupów czy czegokolwiek innego. Podstawowy mechanizm działania polega tu na tym, że dana pozycja po zatwierdzeniu zostaje przekreślona i przeniesiona na dół listy. Poszczególne pozycje uporządkujemy metodą drag'n'drop, czyli przez przytrzymanie, przesunięcie w odpowiednie miejsce i upuszczenie. Natomiast usunięcie pozycji z widoku to kwestia przesunięcia po niej w lewo albo w prawo (akcję, w razie pomyłki, można jeszcze przez chwilę odwrócić). Program dostępny jest dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android, a po jego pierwszym uruchomieniu wymagane jest zalogowanie się przy użyciu danych z Google'a bądź Facebooka. W zamian za to program przechowa nasze listy w swojej chmurze, więc po ewentualnej zmianie urządzenia możliwe będzie ich błyskawiczne przywrócenie (oznacza to także możliwość synchronizacji i korzystania z tych samych list na różnych urządzeniach). Dodajmy przy tym, że z aplikacji można korzystać w trybie offline bez żadnych przeszkód.

Program umożliwia posiadanie do 25 list oraz 5000 pozycji. Wszystkie skonfigurowane listy wyświetlane są po otworzeniu szuflady nawigacyjnej, gdzie też znajduje się funkcja utworzenia nowej. Lista może mieć tytuł składający się z maksymalnie 50 znaków, natomiast pozycja na liście może się składać z 300 znaków, choć tylko część będzie widoczna (na smartfonie to domyślnie co najwyżej 3 wiersze tekstu). Rozmiar tekstu może być ustalony jako mały, średni albo wielki. Nowa pozycja może trafiać na samą górę albo na sam dół listy. Pozycja zaznaczona, jak już powiedzieliśmy, jest automatycznie przenoszona na sam dół, ale można to zmienić. Inne opcje: na samą górę, brak akcji, usunięcie z widoku. W ramach danej listy możliwe jest m.in. globalne odznaczenie wszystkich pozycji lub ich bezpowrotne usunięcie (to też można odwrócić). Program udostępnia widżet wyświetlający wszystkie listy i pozycje dla łatwiejszego dostępu. Możliwe jest ustalenie rozmiaru tekstu także dla tego widżetu.

Podsumujmy: 1) trzeba się zalogować, ale w zamian mamy backup/synchronizację list w chmurze; 2) obsługa list i należących do nich pozycji jest banalna, całkowicie nieskomplikowana, więc jednocześnie nie dająca nic unikalnego. I rzeczywiście: nie ma tu nic wyjątkowego, wszystko jest zgodne ze standardami i podane minimalistycznie. Jeżeli Wam to odpowiada, będziecie zadowoleni - zwłaszcza, że aplikacja nie wyświetla reklam.

Ograniczenia!
Rejestracja poprzez Google/Facebooka jest wymagana i umożliwi backup danych w chmurze producenta

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
OrganizeOrganize dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Organize