w
googluj
pl

Lista Zakupów 2.1.4


ico
Lista Zakupów to aplikacja mobilna dla systemu Android, której zadaniem jest ulepszyć organizację naszych zakupów. Jej nazwa mówi bardzo dużo, ale dodajmy, że program należy do najprostszych w swojej kategorii. Ważna w związku z tym uwaga: nie ma tu opcji dzielenia się listą z członkami rodziny poprzez chmurę, bo nie ma zakładania konta. Jeżeli to nie problem - czytajmy dalej!

Aplikacja nie oferuje tylko jednej listy, ale wręcz dowolną ich liczbę. Utworzymy ich, ile tylko chcemy; nawet 10 i więcej. Przykładowo, możemy utworzyć listę zakupów po tym, gdy zapoznaliśmy się z gazetką reklamową danej sieci i nazwać taką listę od nazwy sklepu i daty. Łatwiej będzie potem kupić dokładnie to, co i kiedy chcieliśmy właśnie z tego sklepu. Kolejna lista może mieć zupełnie inną naturę i może być wykazem książek do kupienia, bo kto powiedział, że chodzić ma tylko o żywność? Możliwości są nieskończone i nie będziemy ich rozwijać. Dodamy jednak, że samo zarządzanie listami (ich tworzenie, usuwanie) odbywa się po otworzeniu szuflady nawigacyjnej. Ta szuflada to jednocześnie lista gotowych list, więc łatwo przeskoczyć do tej, która nas w danym momencie najbardziej interesuje. Jeszcze jedno: możliwe jest włączenie wyświetlania w szufladzie liczby rzeczy kupionych względem liczby wszystkich należących do każdej ze skonfigurowanych list.

A jak przebiega budowa pojedynczej listy zakupów? Zacznijmy od tego, że przy wprowadzaniu produktu do listy otrzymamy spersonalizowane podpowiedzi. Co prawda, te predefiniowane są ogólnikowe i nie ma ich aż tak dużo, ale niewątpliwą zaletą aplikacji jest to, że w ramach tych podpowiedzi wyświetlane są także produkty, które sami (nawet kiedyś) dodaliśmy do jakichś innych list. Podkreślmy: nie ma znaczenia, że tych rzeczy już dawno nie ma na żadnej z naszych list. Taką podpowiedź można od razu umieścić na liście bądź w polu dodawania i jeszcze poprawić jej treść (np. że nie chodzi o jabłka, ale o ich konkretną odmianę czy wagę). Podpowiedzi można nawet edytować i usuwać, zaś wyświetlane są niezależne od wielkość liter, zatem nie trzeba koniecznie wpisywać wielkich liter.

Aplikacja wykonana jest na bazie motywu Holo, typowego dla Androida 4, co oznacza jednak brak wsparcia dla gestów. To może być problem, jeśli przyzwyczailiśmy się do usuwania przedmiotów na listach gestami w lewo/prawo, a to przecież niejako norma w czasach Material Design. Tutaj trzeba tapnąć w odpowiednie pole, ale dobra wiadomość jest taka, że tym polem jest niemal cała szerokość przedmiotu, a nie tylko mały kwadracik po lewej stronie przy nazwie przedmiotu. Ponadto możliwe jest ręczne uszeregowanie rzeczy na liście. Natomiast usunięcie z widoku przedmiotów już zakupionych można, w razie pomyłki, odwołać. Do tego jest opcja udostępnienia treści danej listy aplikacji trzeciej. Jak wspomnieliśmy, nie ma funkcji dzielenia się listą czy listami za pośrednictwem chmury, lecz zauważmy, że jeżeli kupiliśmy już coś w ramach listy, którą mamy zamiar udostępnić czy to mailem, czy to SMS-em, to te zakupione przedmioty zostaną przytomnie przez omawiany program oznaczone, że już je mamy, więc druga osoba nie kupi drugi raz tego, co nie trzeba.

Podsumowując: ten program to prostota, prostota, prostota. Może brakować automatycznego przesuwania zakupionych rzeczy na sam dół listy, ale, z drugiej strony, łatwo odróżnić te niekupione od tych kupionych. Przydałby się może oddzielny ekran z listą wszystkich sugestii, by móc je całościowo i na spokojnie poprawić w wolnej chwili, ale dobrze, że można to chociaż zrobić przy wpisywaniu przedmiotów. Tak czy siak, jest to bardzo, bardzo udana aplikacja.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklamy to koszt 2,99 zł.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Lista ZakupówLista Zakupów dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 8 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Lista Zakupów