w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 106
Wszystkich postów: 904139
Wszystkich tematów: 127455

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6403 dni

Tabata Timer 3.8.0


ico
Tabata Timer to licznik czasu przeznaczony do obsługi treningu HIIT (od ang. "High Intensity Interval Training"; pol. "trening interwałowy o wysokiej intensywności"). Wydany został dla urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android. Jak na licznik przystało, jest w gruncie rzeczy prosty, ale z pewnością nie jest to zwykły zamiennik standardowego czasomierza czy stopera. Bynajmniej!

Ekran startowy przedstawia 7 parametrów treningu: czas przygotowania (domyślnie to 10 sekund), czas ćwiczenia (20), czas odpoczynku między ćwiczeniami (10), liczbę cykli (8), liczbę tabat (1), czas odpoczynku pomiędzy tabatami (0), czas ochłonięcia po treningu (0). Tapnięciami w plus/minus szybko zmienimy wstępne wartości i uwzględnimy nasze bieżące zapotrzebowanie. Ale mało tego, bo dostępna jest funkcja zapisu ustawień. Dla konkretnych ustawień licznika określimy nazwę oraz nadamy im symboliczny kolor spośród 16 predefiniowanych.

Po włączeniu licznika jest jeszcze lepiej. Zobaczymy gigantyczne napisy oraz ikony. Każdy kolejny etap treningu powiązany jest ze specyficznym kolorem tła; np. czas przygotowania jest zielony, a właściwego ćwiczenia - pomarańczowy (można to zmienić). W dowolnej chwili da się przejść do poprzedniego/następnego etapu, jak też wstrzymać cały trening. W tle, jeśli chcemy, może nam nawet przygrywać specjalnie przygotowana muzyka(!); aktywować można także asystenta głosowego. Z poszczególnymi etapami treningu można powiązać wibracje urządzenia. Tapnięcie w ekran w trakcie treningu może być natomiast powiązane ze wstrzymaniem go, zaś przypadkowemu naciśnięciu ikon funkcji może z kolei zapobiec wymuszenie ich długiego przytrzymania. Opcjonalna jest integracja z Google Fit.

Reasumując, program jest naprawdę prosty, ale jednocześnie wyposażony w mnóstwo różnych rzeczy, które mogą być przydatne. Jak wynika z komentarzy w Google Play, wyszła z tego wszystkiego wręcz idealna aplikacja: "Niezbędna. Wypas. Wszystko, czego trzeba jako pomoc w interwałach, szczególnie w tabatach", "Najlepszy HIIT timer, osobiście używam do treningu na siłowni", "Doskonale prosta i funkcjonalna".

Ograniczenia!
Wersja Premium kosztuje 9,89 zł i usuwa reklamy (aczkolwiek w testowanym przypadku nie było żadnych reklam)

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Tabata TimerTabata Timer dla Android
2018-10-23

Ilość pobrań: 339 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Tabata Timer