w
googluj

Sunrise Alarm 1.3


ico
Sunrise Alarm to budzik, który obudzi Cię dokładnie o wschodzie słońca. Jest niezwykle prosty, a dostępny na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Jeżeli masz taką możliwość (np. brak stałych godzin pracy) i chcesz wstawać w zgodzie z naturą, z pewnością Ci się spodoba.

Wszystkie ustawienia programu ulokowane są na jednym ekranie. Oczywiście, jako że wschód słońca jest jeden, nie ma możliwości utworzenia kilku różnych budzików, a przed jego pierwszym uruchomieniem należy jedynie zezwolić aplikacji na rozpoznanie naszej bieżącej lokalizacji. W tym celu nie trzeba ręcznie włączać czujnika GPS ani przechodzić do trybu online. Program sam pobierze odpowiednie dane po jednym tapnięciu, a po nieco sekundzie wyświetli nasze dokładne położenie geograficzne w stopniach szerokości i długości, a także czas wschodu słońca. (Jeżeli chcemy poznać "ludzki" zapis lokalizacji, należy ten proces przeprowadzić w trybie online; wówczas po owym jednym tapnięciu ujrzymy zapis w stylu "śląskie, Katowice", czyli województwo i miasto). Gdy program pozna już, gdzie jesteśmy i o której godzinie jest wschód słońca, można uruchomić budzik przy użyciu głównego przełącznika. Ewentualna aktualizacja lokalizacji wymagać będzie od nas wyłączenia budzika i ponownego tapnięcia w funkcję detekcji miejsca pobytu. Inaczej mówiąc, program nie pobiera danych o lokalizacji automatycznie, a tylko na nasze wyraźne żądanie.

To jednak nie wszystkie jego możliwości. Chociaż istotnie jest to jeden z najprostszych budzików dla Androida, to jego użytkownik dysponuje jeszcze paroma standardowymi opcjami oraz jedną unikalną. Opcje standardowe to m.in. możliwość wybrania dźwięku alarmu oraz jego wyjściowego poziomu głośności w procentach. (Teoretycznie, w tych pierwszych ramach możliwe jest wybranie dowolnego pliku z urządzenia, ale w testowanym przypadku aplikacja się wówczas zawieszała). Wspomniana zaś opcja unikalna to sposobność ustawienia alternatywnej pory pobudki, a bazującej na liczbie minut (maksymalnie 120) przed lub po realnym wschodzie słońca. Aby dokonać edycji tej funkcji należy wcześniej wyłączyć budzik (czyli przełączyć jego stan na OFF). Ustawionego z uwzględnieniem tej funkcji czasu pobudki nie trzeba obliczać w pamięci - aplikacja wyświetli go bowiem po ponownym włączeniu budzika.

Ograniczenia!
Wersja Premium kosztuje 4,55 zł i umożliwia m.in. określenie czasu drzemki oraz nie budzenie w wybrane dni tygodnia

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Sunrise AlarmSunrise Alarm dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 12 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Sunrise Alarm