w
googluj

Weather Wiz 1.0.0-beta12


ico
Weather Wiz to mobilna aplikacja pogodowa dla systemu Android, która z 2 powodów jest naprawdę unikalna. Po pierwsze, w ramach symbolizujących aktualną pogodę grafik tła w swoim interfejsie głównym udostępnia różne animowane motywy w stylistyce Material Design. Po drugie, w ramach stałego powiadomienia w systemowym panelu daje różne rodzaje zestawów informacji.

Jeśli chodzi o motywy graficzne, to po pierwszym uruchomieniu otrzymamy szansę ich wyboru spośród 2. Pierwszy z nich przedstawia mroźny pejzaż gór z paroma statkami pływającymi po jeziorze i padającym śniegiem. Oczywiście, motyw uzależniony jest od aktualnych uwarunkowań pogodowych związanych z wybraną miejscowością, którą chcemy śledzić, dlatego mowa o zimie - w chwili pisania tego tekstu za oknem jest po prostu zima. Drugi motyw jest natomiast raczej standardowy: to z kolei widok na nieboskłon (słońce, chmury - w chwili pisania: chmury i śnieg). Można pobrać szereg kolejnych motywów: 6 jest płatnych, ale 6 bezpłatnych (np. Chiny, Sahara, Material). Tak więc w sumie program udostępnia za darmo 8 motywów. Najładniejszy naszym zdaniem jest opisany przed chwilą motyw pejzażowy.

Jeśli zaś chodzi o stałe powiadomienia pogodowe w panelu Androida, to tutaj sytuacja przedstawia się jeszcze ciekawiej. Możemy mieć błyskawiczny wgląd w jeden z 4 zestawów informacji bez otwierania zwykłego interfejsu. To: 1) panel zawierający temperaturę oraz zachmurzenie dla godzin 9, 12, 15 i 18; 2) panel zawierający temperaturę minimalną i maksymalną oraz zachmurzenie na dzisiaj oraz 4 następne dni, a do tego siłę wiatru, opady oraz index UV; 3) panel zawierający zachmurzenie, a także wykres temperatury minimalnej i maksymalnej na 7 kolejnych dni; 4) panel zawierający aktualne położenie słońca na nieboskłonie względem swojego wschodu i zachodu, bieżącą fazę księżyca, siłę wiatru, opady oraz indeks UV. Wspólnym mianownikiem każdego panelu jest to, że wyświetla również aktualną temperaturę, a kolorystykę tła i czcionki można spersonalizować. Prognozę można ustawić względem jednego ze wcześniej zdefiniowanych miast. Domyślnie program wyświetla również aktualną temperaturę w pasku statusu. Co ciekawe, wyświetlana temperatura może być temperaturą odczuwalną. W rezultacie, we właściwym interfejsie możemy mieć temperaturę "oficjalną", czyli taką, jaką wskazuje termometr, zaś w pasku statusu temperaturę "nieoficjalną", czyli taką, jaką poczujemy, gdy wyjdziemy na zewnątrz. Osobiście.

Jak widać, aplikacja jest niezwykle efektowna. Robi wielkie wrażenie od samego początku. Pod względem wizualnym plasuje się w ścisłej czołówce najpiękniejszych i to bez żadnego wątpienia. Pod względem funkcji, znajdziemy w niej jeszcze m.in. prognozę 10-dniową oraz widżety. Dostępna jest także prognoza pogody względem lokalizacji, w której się akurat znajdujemy. Interwał aktualizacji wynosi domyślnie 2 godziny, a inne opcje to: 15, 30 minut, 1, 6 godzin.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy pełnoekranowe, gdy jesteśmy online, a ich usunięcie kosztuje 10,99 zł. Kolejne motywy graficzne pogody wymagają pobrania. Część z nich jest darmowa, ale część wymaga wnoszenia opłat; pojedynczy motyw kosztuje 4,99 zł.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Weather WizWeather Wiz dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 13 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Weather Wiz