w
googluj

Sleep Orbit


ico
Sleep Orbit to aplikacja mobilna oferująca możliwość odtwarzania przeróżnych dźwięków, które mogą wspomóc koncentrację; naukę; pracę; wyciszenie; sen (jakby to powiedzieli Anglicy: "you name it!"). Wydano ją dla Androida (wersja omawiana) oraz iOS, a cechą wyróżniającą ją spośród tłumu innych jej typu jest to, że odtwarza dźwięki w 3D, ale wizualnie przedstawia to odtwarzanie niczym planety krążące wokół słońca.

Jako, że do słuchania zalecane jest założenie słuchawek, to "3D" jest w rzeczywistości tylko pewną iluzją - ilustracją tego, z jakim brzmieniem (a raczej jakim efektem) mamy tu do czynienia. Po wybraniu choć jednego dźwięku zostaniemy przekierowani na ekran główny - ekran odtwarzania - który wyświetli tył głowy (do wyboru: łysego mężczyzny albo kobiety z piękną fryzurą [w 2 wersjach]). Wokół głowy zobaczymy orbitę, będącą torem dla owego dźwięku, reprezentowanego przez ikonę uzależnioną od tego, do jakiej kategorii należy (o tych kategoriach już za chwilę). Pozycja dźwięku jest dynamiczna: zmienia się na ekranie, wędruje, a tę różnicę słychać w słuchawkach. To nie jest zwykłe stereo.

Największą zaletą tego programu jest to, że umożliwia w taki sposób jednoczesne słuchanie nawet kilkunastu dźwięków. Mało tego, bo mogą krążyć po różnych orbitach. Odległość orbity od głowy ma bezpośrednie przełożenie na głośność dźwięku. Użytkownik może w każdej chwili zmienić pozycję dźwięku (nawet go zastopować), kierunek jego ruchu, jak też przestawić go na zupełnie inną orbitę. W przeciwieństwie do planet krążących wokół słońca, dźwięki mogą tutaj podróżować po tej samej orbicie nie powodując żadnej kolizji. Więc bez obaw: nic nie wybuchnie (hehe).

Dysponujemy aż 15 kategoriami dźwięków, które obejmują chyba wszystkie dziedziny, jakie można by tylko otagować mianem relaksujących. To odgłosy natury i przyrody, dźwięki urządzeń mechanicznych, krótkie wypowiedzi ludzkie, brzmienia elektroniczne, a także melodie. Konkrety: woda (edycja darmowa to 2 wersje dźwięku należącego do tej kategorii), deszcz (2), zwierzęta (2), szept (3), ocean (3), natura (4), muzyka (5), obcinanie włosów (tak, to osobna kategoria; 2), pozytywne afirmacje (3), tzw. świadomy sen (ang. "lucid dreaming"; 1), ognisko (2), dźwięki binauralne (ang. "binaural beats"; 2), tony izochroniczne (ang. "isochronic tones"; 2), szum tła (6), inne (4).

Do tego wszystkiego dodajmy jeszcze kilka ważnych cech. Jakość sampli jest wspaniała. Swoje orbity (miksy/playlisty) można zapisać. Dostępne są 3 motywy graficzne interfejsu. Jest też wyłącznik czasowy. Ostatecznie wyszła więc z tego jedna z najciekawszych aplikacji z relaksującymi dźwiękami.

Uwaga!
Po instalacji program zajmuje ponad 100 MB. Aplikacja ostrzega użytkownika, że bierze pełną odpowiedzialność za wszystkie, jakiekolwiek efekty słuchania dźwięków należących do kategorii binauralnych oraz izochronicznych (mogą być negatywne).

Ograniczenia!
Wersja Pro to przeszło 30 dodatkowych dźwięków, 3 kolejne motywy graficzne oraz nowe kontrolki sterujące odtwarzaniem. Kosztuje 24,99 zł.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Sleep OrbitSleep Orbit dla Android
2017-03-12

Ilość pobrań: 10 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Sleep Orbit