w
googluj

Pickle 1.0.10


ico
Pickle to prosty notatnik przeznaczony dla systemu operacyjnego Android, który na tle innych wyróżnia się tym, że jego interfejs wzorowany jest na komunikatorze. Największą powierzchnię ekranu zajmuje lista naszych "wiadomości" (notatek), zaś na samym dole znajduje się panel umożliwiający wpisanie nowego tekstu oraz jego "wysyłkę", przy czym wysłany tekst trafia rzecz jasna na ekran, a nie do jakiejś osoby. Możliwe jest również utworzenie wpisu bazującego na zdjęciu z galerii. Jeżeli lubimy tagować swoje notatki, to ucieszy nas świetnie wykonane wsparcie dla takiej funkcji. Etykiety możemy dołączać na podstawie już utworzonych, zaś nowy tag tworzy się poprzez umieszczenie przed nim znaku kratki (np. #android, #ulubione, #dom). Tagi łatwo potem zauważyć, bo mają inny kolor niż zwykły tekst. Nie są dołączane do notatek w ramach załączników, lecz są ich integralnymi częściami. Oznacza to, że etykiety możemy wstawiać w dowolnych miejscach; nawet w środku tekstów.

Domyślnie program wyświetla wszystkie nasze notatki, lecz dostępna jest też ich wyszukiwarka działająca w czasie rzeczywistym. Raz-dwa i będziemy mieć widok wyłącznie na pożądane teksty. Fajną funkcją jest też to, że łatwo odseparować notatki otagowane w dany sposób. Wystarczy dotknięcie danej etykiety, aby na ekranie pozostały już tylko i wyłącznie teksty, które ją zawierają. Funkcje związane z notatką dostępne są wtedy, gdy ją przesuniemy w lewo. Ujrzymy wówczas ikony do opcji: 1) edycji treści, 2) utworzenia duplikatu, 3) bezpowrotnego usunięcia. Jeżeli umieścimy link do YouTube, możliwy jest podgląd. Na wszelki wypadek powiedzmy, że notatka w trybie edycji, tak jak w każdym innym notatniku, zajmuje cały ekran. (Edycja nie następuje więc w małym panelu).

Ponadto można:
• wybrać rozmiar czcionki - są 3 do wyboru,
• wybrać kolorystykę interfejsu - w sumie jest aż 8 motywów, przy czym tylko jeden z nich jest ciemny; pozostałe mają takie same, jasne tła, różnią się tylko barwami tagów, paska narzędziowego aplikacji oraz paska statusu Androida,
• utworzyć kopię zapasową notatek w Dysku Google - ale kopia dotyczy wyłącznie tekstów, a nie obrazów,
• za jednym zamachem usunąć wszystkie notatki.

Aplikacja jest na pewno nietypowa i całkiem niezła, zwłaszcza wizualnie robi dobre wrażenie, ale nie działa idealnie. Funkcja kopiowania wyświetla tylko jakiś komunikat przy użyciu chińskich(?) znaków, więc nie wiadomo właściwie o co chodzi. Na pewno jednak funkcja ta dotyczy kopiowania, bo mowa o niej np. w oficjalnym opisie w Google Play. Po prostu jednak nie działa. Tak czy inaczej, jest tu też inna wada; olbrzymia: można z tego notatnika korzystać tylko tydzień, a potem trzeba wnieść opłatę.

Ograniczenia!
Z programu można korzystać za darmo przez 7 dni. Nie wiadomo dlaczego, ale nie ma w nim opcji przedłużenia tego działania (przynajmniej przed końcem terminu). Oficjalny opis sugeruje, że dalsze korzystanie kosztuje 4,09 zł.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Trial (testowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
PicklePickle dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Pickle