w
googluj

Habit Dots 1.1.5


ico
Habit Dots to bodaj najprostsza aplikacja mobilna służąca do śledzenia budowy nowych nawyków. Wydano ją dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Tworzy się w niej listę nawyków, a potem, codziennie, zaznacza ich ewentualne wykonanie tapnięciami. Służy więc wyłącznie do nadzorowania aktywności czarno-białych: albo coś w danym dniu zrobiliśmy, albo nie. Obok nazwy każdego nawyku poznamy pasmo sukcesu, tzn. liczbę dni wykonań bez przerwy. Interfejs to lista wszystkich nawyków, ale nad nimi znajduje się jeszcze wizualna reprezentacja pracy - progres w formie kolorowych kropek naniesionych na kolejne dni (ostatnie 30 dni).

Po pierwszym uruchomieniu zostanie nam oznajmione, że nie utworzyliśmy jeszcze żadnych nawyków, więc utworzymy pierwszy. Konfiguracja polega na podaniu nazwy oraz związaniu nawyku z kolorem (spośród 22 predefiniowanych). Wszystkie kolejne nawyki tworzy się dokładnie w ten sam sposób: wpisuje się nazwę i wybiera kolor. Aby następnie zmienić kolejność nawyków na liście, należy je przytrzymać. Niestety, jakakolwiek zmiana na liście nie znajduje adekwatnego odzwierciedlenia w widoku kalendarza, tzn. kolejność nawyków w tym ostatnim pozostaje zawsze taka sama. (Ale da się to naprawić - czytajmy dalej).

Opcje dostępne są w szufladzie nawigacyjnej, ale otwieranej nie z lewej, lecz z prawej strony ekranu. Znajdziemy w niej 3 rzeczy. Po pierwsze, jest to motywujący cytat w stylu "Sukces to suma małych wysiłków - powtarzanych dzień w dzień" (ale po angielsku). Aby wyświetlić kolejną sentencję, wystarczy tapnąć. Po drugie, możliwa jest zmiana motywu graficznego interfejsu. Domyślny jest dzienny, którego tło jest białe, a opcjonalny jest nocny, którego tło jest czarne. (To właśnie zmiana motywu zaktualizuje kolejność nawyków w widoku kalendarza). Ostatnia z dostępnych rzeczy to ustawienie fontu. Wersja darmowa zapewnia 2, a płatna kolejne 2.

Podsumowując: jest to program dla użytkowników, którzy chcą - że tak to określimy - maksymalnego minimalizmu. Nie ma tu żadnej głębszej filozofii - a raczej, filozofią jest totalna prostota. W praktyce, jeśli zrobimy rzecz związaną z nawykiem, zaznaczymy ją; w przeciwnym razie nie ma co (danego dnia) uruchamiać tej aplikacji.

PS. Warto wiedzieć, że nowsza wersja Habit Dots nosi tytuł Onceaday. Podstawowa różnica między nimi polega na tym, że ta druga wymaga jednak od użytkownika zalogowania się do konta Google w celu synchronizacji progresu, co nie wszyscy lubią i dlatego opisaliśmy wersję działającą zupełnie offline, choć - niestety - już nieaktualizowaną.

Ograniczenia!
Dostęp do wszystkich fontów wymaga wersji Premium, a ta kosztuje 6,39 zł

Wymagania!
Android 4.4 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Habit DotsHabit Dots dla Android
2017-03-12

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Habit Dots