w
googluj

iPoli 2.19.5


ico
iPoli to intrygująca aplikacja mobilna przeznaczona do obsługi listy zadań i śledzenia postępów na drodze do osiągania dużych celów, którą wydano dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Zaraz po pierwszym uruchomieniu oznajmia nam: "Twoje codzienne zadania i nawyki są od teraz nazywane przygodami (ang. quests). Zdobywaj monety życia i punkty doświadczenia poprzez ich ukończenie!". Interesujące jest zresztą nie tylko to wprowadzenie, ale też sama nazwa i logo programu, nawiązujące do mówiącej papugi z amerykańskiego filmu "Paulie - gadający ptak" z 1998 roku. Oprócz grywalizacji program zaprzęga, choć również symbolicznie, inną znaną rzecz z lat 90. - japońskie tamagotchi. Będziemy musieli zająć się zwierzakiem - słonikiem Flopsy. Pomoże nam zdobywać więcej monet i punktów, o ile tylko będzie szczęśliwy, a będzie szczęśliwy, jeżeli będziemy regularnie wykonywać kolejne zadania. Do tego dodajmy automatyczne organizowanie przez iPoli naszego terminarza dnia w "najmądrzejszy" możliwy sposób. Ustawimy bowiem dni pracy, czas pracy, czas snu oraz najbardziej produktywną porę dnia, a oczekujące zadania się do tego dostosują.

Pierwsza nasza decyzja w ramach tego programu polegać będzie na wyborze wyzwania. Jest ich w sumie 8 i dotyczą m.in. zrzucania wagi, ćwiczeń fizycznych, nauki fundamentów programowania czy kariery blogera. Wybrane wyzwanie można spersonalizować. Przykładowo, to związane z pisaniem dotyczy utworzenia bloga w serwisie Medium.com; wybrania tematu, którym będziemy się zajmować; wybrania 5 blogerów, którzy nas najbardziej inspirują i czytania większości ich artykułów; napisania pierwszego postu; pisania nowego artykułu każdego tygodnia. Z kolei to związane z fitnessem dotyczy wypijania 6 szklanek wody dziennie; regularnego jedzenia zdrowego śniadania; trenowania 3 razy w tygodniu; wychodzenia na spacer 3 razy na tydzień itp. Ale to wszystko tylko propozycje. Nie trzeba w ogóle akceptować tych zadań. Z drugiej strony można zaakceptować wiele wyzwań na raz. Najlepsze: można w ogóle tymi predefiniowanymi się nie przejmować i utworzyć własne od zera.

OK, ale na czym polega właściwa - że tak to ujmiemy - "gra"? Ekran główny to kalendarz przygód (czyli zadań jednostkowych i zadań powtarzalnych, czyli nawyków) przeznaczonych na bieżący dzień. Jeżeli czasy automatycznie ustawionych przedsięwzięć nam nie odpowiadają, można je łatwo przesunąć na inną godzinę lub termin. Mamy też prosty dostęp do spisu całej listy zadań na kolejne 7 dni. Kolejna ciekawa opcja to ta, że możemy utworzyć listę rzeczy, które będziemy mogli sobie kupić za uzbierane wirtualne monety. Ogólny stan tych funduszy oraz punktów i poziomu doświadczenia otrzymamy po otworzeniu szuflady nawigacyjnej.

Podsumowując, iPoli jest oczywiście nieco infantylne, więc wypada polecić ten program przede wszystkim nastolatkom, ale... nie ma ani rejestracji, ani reklam, no i nie potrzebuje trybu online, więc... może skuszą się też dorośli? Bo w gruncie rzeczy aplikacja pozwala na całkiem sporo. Powyżej opisaliśmy gdzieś 1/4-1/3 całości tego, co oferuje. A oferuje jeszcze np. alerty, statystyki, licznik w stylu znanym z techniki pomodoro, widżet i... sprawdźcie już sami!

Ograniczenia!
Istnieje możliwość zakupu wirtualnych monet, np. 100 kosztuje 5,19 zł. Ewentualny zakup będzie jednak przede wszystkim wyrazem wsparcia pracy producenta, ponieważ można łatwo w tej "grze" oszukiwać i zdobyć setki monet w kilka minut.

Wymagania!
Android 5.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
iPoliiPoli dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
iPoli