w
googluj

Timeline 2017.12.25


ico
Timeline to aplikacja dla Androida służąca do śledzenia dowolnych czynności w naszym życiu: tych, których chcemy robić mniej (np. palić mniej papierosów); tych, których chcemy robić więcej (np. czytać więcej książek); lub też po prostu tych, które mają coś o nas interesującego powiedzieć (np. jak dużo czasu przeznaczamy na media społecznościowe). Jeżeli dla jakiejś aktywności ustawimy konkretny cel - np. maksymalnie 2 papierosy na dzień albo co najmniej 1 przeczytana książka na tydzień - program będzie nam pokazywał procentową skuteczność jego wykonywania.

Ekran główny to utworzone aktywności oraz czasy ich ostatniego wykonania. Przykładowo, "czytanie książek 18,2H" oznacza, że ostatnio czytaliśmy książkę 18 godzin temu. Inne wartości to m.in. S - sekundy, M - minuty, D - dni. Jeżeli z aktywnością powiązany został cel, wówczas tło będzie przyjmować odpowiedni kolor (zielony - zrobione; czerwony - jeszcze niezrobione). Wbrew przypuszczeniom ("time line"), układ tych aktywności ma jednak formę kafelek, a nie listy, zaś ich kolejność nie jest chronologiczna, lecz dowolna - po przytrzymaniu ustawimy taką kolejność, jaką tylko chcemy.

Kolejna istotna rzecz, o której należy pamiętać, to ta, że ekran główny pokazuje nam w rzeczywistości "grupy aktywności", a nie "aktywności". To może być mylące. Możemy te "grupy" traktować jako zbiory aktywności, ale też jako konkretne czynności. Przykładowo, grupą może być "sport", zaś w tych ramach możemy sobie odnotowywać, że mieliśmy za sobą 55 pompek, 130 przysiadów, 5,5 km biegania czy 2-godzinny spacer. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby to konkretne aktywności były grupami. Dajmy na to, grupą będą wtedy "pompki" - w tych granicach będziemy zapisywać tylko to, ile pompek w danej sesji zrobiliśmy. Grupa może też być precyzyjna: "50 pompek" - i będziemy oznaczać taką aktywność jako wykonaną tylko wtedy, gdy te 50 pompek rzeczywiście zrobimy.

Niektóre inne opcje: 1) wybrane grupy można ukryć; 2) jeżeli ustawimy konkretny cel, możemy otrzymywać alert o tym, aby wykonać czynność X godzin przed wymaganym terminem; 3) jest możliwość edycji daty i czasu wykonania czynności; 4) są 4 metody sortowania zapisanych czynności należących do grupy: od najnowszych, od najstarszych, alfabetycznie, losowo; 5) dostępnych jest 8 fontów interfejsu do wyboru; 6) jest opcja utworzenia kopii zapasowej danych i w tym celu należy nawiązać łączność z Dyskiem Google, czyli zalogować się do swojego konta w tej chmurze; dostępna jest także funkcja przywrócenia z niej bazy danych.

Największa wada programu to ta, że jest on trochę przekombinowany. Początkowo trudno się w nim połapać. Nie wiadomo, czemu nazwa aplikacji odnosi do linii czasu, jeżeli żadnej linii na ekranie głównym nie ma. Sprawę komplikuje też określenie aktywności jako "grup". Z drugiej strony, autor zaimplementował całkiem sporo funkcji i jest to w efekcie narzędzie, z którego można z powodzeniem korzystać do przeróżnych, konkretnych celów, jak też do prowadzenia prostego pamiętnika aktywności (aczkolwiek nie ma blokady interfejsu na kod).

Ograniczenia!
Zalogowanie się do Dysku Google jest opcjonalne, ale umożliwi backup danych

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
TimelineTimeline dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 3 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Timeline