w
googluj

Basket Shopping List 1.3.0


ico
Basket Shopping List to aplikacja mobilna umożliwiająca prowadzenie list zakupów, a dostępna dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Jest pięknie wykonana na bazie Material Design, zaś jej obsługa polega na tapnięciach: tapnięcie w dany przedmiot przesunie go na koniec listy; w razie pomyłki, kolejne tapnięcie w taki przedmiot przywróci go z powrotem na górę listy. Do tego są opcje: zaznaczenia/odznaczenia wszystkich przedmiotów, usunięcia przedmiotów zaznaczonych bądź wszystkich, jak też wysłania listy do aplikacji trzeciej (np. notatnika) w formie prostego tekstu. Program dostarcza mnóstwo predefiniowanych przedmiotów do kupienia, kategorii przedmiotów oraz jednostek miar, ale w języku angielskim (lub niemieckim). Mamy jednak możliwość ich edycji i utworzenia polskich nazw. Jest też opcja grupowania przedmiotów.

Po pierwszym uruchomieniu, program prosi użytkownika o utworzenie jego pierwszej listy zakupów. Tworzenie jej polega najpierw na wpisaniu nazwy oraz powiązaniu z nią koloru, a jest ich do wyboru 10. Wybrany będzie kolorem paska narzędziowego aplikacji oraz (o nieco innym odcieniu) paska statusu Androida. Do pustej listy można "wkładać" potrzebne przedmioty na różne sposoby: można je wybierać z gotowej listy, wpisywać zupełnie nowe lub wypowiadać. Istnieje potem możliwość posortowania przedmiotów znajdujących się na liście wedle kategorii, do których one należą. Dany przedmiot na liście, w razie potrzeby, można ujednoznacznić. Przykładowo, możemy określić, że "banany" należą do kategorii "owoce" i że chcemy ich kupić "10" (i że chodzi oczywiście o "sztuki"). Możliwe jest także skomentowanie takiego przyszłego zakupu. Określona liczba bądź ilość przedmiotu, jak i komentarz, będą potem widoczne na ekranie głównym listy.

Program jest naprawdę fajny i żal, że nie jest spolszczony. Nie ma reklam; udostępnia funkcję blokującą wyłączenie ekranu, gdy patrzy się na listę; daje kompaktowy widok na listę (usuwa wtedy puste przestrzenie pomiędzy kategoriami). Niestety, ma też jeszcze wadę. Jeżeli udostępnimy listę, której część przedmiotów została zaznaczona jako kupiona, a część nie, wówczas ten stan nie zostanie odzwierciedlony w finalnym tekście. Poza tym szkoda, że nie ma opcji backupu danych. No bo co wtedy, gdy poświęcimy godzinę lub więcej na tworzenie przedmiotów, kategorii, jednostek i w końcu samych list, skoro - bam! - nagle system padnie? Poprawienie niedoróbek, spolszczenie oraz funkcja kopii zapasowej sprawiłyby, że byłaby to aplikacja wprost cudna. Dodanie opcji dzielenia się listą na żywo z inną osobą, wersja webowa i synchronizacja z chmurą oraz jeszcze jakieś konstrukcyjne ulepszenia sprawiłyby zaś, że byłaby to najlepsza tego typu aplikacja w elektronicznym wszechświecie. Ale i tak jest już super.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Basket Shopping ListBasket Shopping List dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Basket Shopping List