w
googluj

Daybook 1.38


ico
Daybook to jedna z najprostszych aplikacji mobilnych przeznaczonych do zarządzania pieniędzmi. Dostępna dla urządzeń z systemem operacyjnym Android, choć naprawdę bardzo prosta, to jednak posiadająca również cechę wyróżniającą ją spośród dziesiątek innych podobnego typu. Chodzi mianowicie o sposób prezentacji wydatków i przychodów. Właściwie, są 2 rodzaje ich przedstawiania w tym programie. Pierwszy polega na zwykłej liście, ale drugi - ten ciekawszy i nowatorski - na kolumnach: lewa kolumna to wypływy (wydatki), prawa kolumna to wpływy (przychody).

Wszystkie transakcje możemy sobie potem przefiltrować ze względu na czas bądź kategorie. Zatrzymajmy się jednak na tworzeniu nowej transakcji. Domyślnie ustawiana jest na typ: "wydatek", kategorię: "jedzenie", a źródło: "gotówka". Inne możliwości źródeł to: karta debetowa, karta kredytowa, bankowość internetowa, portfel cyfrowy. Niestety, nie da się tych opcji edytować. Nie da się też przefiltrować operacji finansowych ze względu na nie. Na ekranie edycji nowej transakcji kursor ustawiany jest w polu kwoty, ale klawiatura nie jest automatycznie wysuwana. Aby móc zapisać transakcję, trzeba tylko podać kwotę, ale po jej wpisaniu trzeba usunąć klawiaturę z widoku, bo zasłania funkcję zapisu.

Szuflada nawigacyjna daje dostęp wyłącznie do 2 sekcji: wszystkich transakcji (ekran główny) oraz ustawień. Po przejściu do tych ostatnich otrzymamy wpływ na następujące cechy zachowywania się programu:
• czy ma być wyświetlane podsumowanie transakcji? - jeśli tak, to zobaczymy bilans wszystkich wydatków, wszystkich przychodów oraz wynikającej z tego różnicy na samym dole interfejsu startowego,
• jaki ma być domyślny widok transakcji? - pojedyncza kolumna (lista) czy dwie kolumny?,
• czy mamy otrzymywać dzienne przypomnienia o wprowadzaniu nowych transakcji? - jeżeli tak, ustawimy czas alertu,
• z jakich kategorii transakcji będziemy korzystać? - są predefiniowane, ale można utworzyć własne; aby usunąć daną kategorię, trzeba ją przytrzymać; jeżeli dana kategoria została już przypisana do jakiejś transakcji, to nie można jej usunąć; kategorie mają przypisane sobie ikony, lecz dotyczy to wyłącznie tych predefiniowanych; utworzone przez nas nie mogą mieć ikon wybranych przez nas, niestety,
• czy chcemy wykonać kopię zapasową bazy danych? - jeżeli to zrobimy, znajdziemy backup w katalogu "Download"; plik taki można od razu udostępnić aplikacji trzeciej; jest także funkcja przywrócenia bazy danych.

Podsumowując, kolumnowy widok na transakcje jest pomysłowy i fajny. Plusem jest też szata graficzna; co ciekawe, obrazek w szufladzie nawigacyjnej zmienia się w zależności od pory dnia. Niemniej jednak stosunkowo dużo rzeczy jest w tej aplikacji nie za bardzo dopracowanych. Niepotrzebnie sprawy komplikuje przede wszystkim implementacja źródła pieniędzy związanych z transakcjami. Mimo wszystko, jest w tej aplikacji pewien potencjał.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
DaybookDaybook dla Android
2018-10-07

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Daybook