w
googluj

Spender 3.0.9


ico
Spender jest mobilnym menedżerem finansów wyróżniającym się interfejsem startowym. Aplikacja dostępna jest na urządzenia z Androidem (wersja omawiana) oraz iOS. Ekran główny tego programu to nic innego, tylko ekran wprowadzania transakcji. Wyświetla on kolejno:
• powiązane konto - po tapnięciu można je zmienić (ale jeszcze to uściślimy),
• rodzaj transakcji - domyślnie jest to wydatek, lecz jednym dotknięciem przejdziemy do przychodu,
• kategorie transakcji - są one wyszczególnione w ramach listy horyzontalnej; kategorie uzależnione są od rodzaju wybranej transakcji; domyślnie zaznaczona kategoria wydatku to zakupy, a przychodu - wynagrodzenie,
• klawiaturę numeryczną - przeznaczoną do wpisania kwoty transakcji,
• ikonę komentarza - opcjonalnie transakcję można bowiem opisać,
• ikonę statystyk - wprowadzanie wydatku/przychodu nie jest wcale konieczne i można przejść do prostych zestawień i podsumowań transakcji z bieżącego miesiąca i nie tylko.

Z tego wszystkiego wynika, że jeżeli właśnie zrobiliśmy zakupy w Biedronce czy innym sklepie, to po uruchomieniu aplikacji wystarczy wstukać kwotę, a na koniec ją zatwierdzić. Trwa to sekundy i jest niezwykle wygodne! Podkreślmy przy tym, że polska waluta jest wspierana. Jest zresztą automatycznie ustawiana jako domyślna po pierwszym w ogóle włączeniu programu i to cała wstępna konfiguracja. Po przejściu do ustawień zmienimy jeszcze nazwę konta oraz ustawimy (jeśli chcemy) bilans początkowy.

Spender nie pozwala jednak na prowadzenie więcej niż jednego konta. Wspomniana edycja domyślnego konta to właściwie jedyna opcja dostępna w ustawieniach globalnych (nie licząc możliwości usunięcia wszystkich danych). Kategorie można dostosować do swoich potrzeb, ale w tym celu nie przechodzi się do ustawień, ale wybiera się ikonę trzech kropek znajdującą się na samym końcu listy kategorii na ekranie startowym. Z kategorią można powiązać ikonę. W sumie jest ich 8, natomiast wersja płatna oferuje kolejnych 48.

Można powiedzieć, że te proporcje (czyli 8/48 = 1/6) dobrze odzwierciedlają różnice w potencjałach obu wersji - darmowej i płatnej. Aby móc korzystać z wielu kont i walut, planowania budżetu oraz wersji WWW (bo i taka jest) - wymagane jest przejście na abonament miesięczny bądź roczny. Wobec tego wersja darmowa nie ekscytuje aż tak bardzo. Szkoda, bo trzeba przyznać, że wpisywanie wydatków przebiega szybko i płynnie; dobrze to zaprojektowano. Ceniący prostotę oraz białawy design a'la iOS mogą jednak polubić ten programik. Nie jest zły - jest po prostu prosty.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://spender.me

Ograniczenia!
Wersja pełna kosztuje 29 zł rocznie albo 4 zł miesięcznie. Pierwszy wariant daje możliwość przetestowania wszystkich funkcji za darmo przez miesiąc (trial). Funkcje płatne to: blokada interfejsu na kod PIN, obsługa budżetu, większa liczba ikon kategorii, możliwość korzystania z wielu walut, możliwość prowadzenia wielu kont w różnych walutach, synchronizacja danych z chmurą, dostęp do interfejsu WWW.

Wymagania!
Android 4.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
SpenderSpender dla Android
2018-09-20

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Spender