w
googluj

Good Morning 2.5


ico
Good Morning to inteligentny budzik przeznaczony dla systemu operacyjnego Android. Program zawiera funkcję, która ma nas wybudzać w najdogodniejszej dla nas chwili. Przykładowo, jeżeli chcemy wstać o godz. 6 rano, aplikacja wybudzi nas pomiędzy 5:30 a 6:00. Warunkiem jest wykrycie, że nasz sen znajduje się w tzw. fazie lekkiej, a nie głębokiej. A jak aplikacja może to wykryć? Otóż po ustawieniu czasu pobudki - a ustawia się go z listy opcji zaraz na ekranie startowym - trzeba podłączyć urządzenie do zasilania i położyć go na łóżku, najlepiej blisko poduszki. Program będzie następnie śledził i analizował jakość naszego snu na podstawie czujników. Wyróżnia on zaś 3 fazy: 1) przebudzenia (ang. awake) - gdy wstaliśmy z łóżka lub gdy sporo się w nim ruszaliśmy, niekoniecznie mając tego świadomość; 2) lekkiego snu - to najlepszy moment na pobudkę, ponieważ wówczas ciało jest najbardziej podatne na wpływy zewnętrznego środowiska; 3) głębokiego snu - to właściwy okres regeneracji ciała, dlatego przebudzeni w tym momencie czujemy się po prostu źle (jakby nas ciężarówka przejechała). Kontynuując powyższy przykład okienka wybudzania między 5:30 a 6:00, omawiana aplikacja będzie wówczas w szczególny sposób analizować, czy znajdujemy się w fazie lekkiego snu, czy nie, a jeśli tak, wówczas włączy alarm - i mamy wstać wypoczęci. Jeżeli z kolei fazy lekkiego snu nie wyczuje, alarm odezwie się i tak o 6:00.

Aby wyłączyć budzik trzeba przytrzymać napis HOLD TO STOP przez sekundę. Tapnięciu w napis TAP TO SNOOZE oznacza z kolei włączenie drzemki. Domyślny czas drzemki wynosi 15 minut, zaś dostępny zakres to 1-20 minut. Możliwe jest także ustawienie wspomnianego okienka wybudzania. Domyślną wartość (czyli 30 minut) można zmienić na dowolną z przedziału 5-60 minut (zmiana możliwa co 5 minut). Po przejściu do ustawień globalnych otrzymamy także inne opcje. Można ustalić docelową, preferowaną przez nas długość snu. Domyślnie jest to 8 godzin, a oznacza czas względem którego aplikacja będzie mierzyć ewentualny deficyt snu oraz jakość snu. Rezultaty wyświetlane będą w kontekście ostatniej nocy (czyli zaraz po wyłączeniu budzika) oraz ostatniego tygodnia. Ciekawą cechą budzika jest to, że udostępnia 7 własnych melodyjek, które można ustawić w ramach dźwięku alarmu. Oczywiście, jest opcja wskazania zewnętrznego wobec nich, a naszego własnego dźwięku z pamięci urządzenia. Wreszcie, dostępna jest opcja utworzenia przypomnień o śledzeniu snu. Wskazać można czas (np. 22:00) i powiązać go z poszczególnymi dniami tygodnia.

Podsumowując, Good Morning to prosta aplikacja w stylu znanego i cenionego już od lat Sleep as Android. Niestety, Sleep as Android to narzędzie mogące odstraszyć mnogością funkcji i opcji; jest rozbudowane, ale za to skomplikowane. Dobrym wyjściem w związku z tym jest przetestowanie Good Morning. Nie jest to jednak program idealny. W naszym przypadku zżerał baterię, tzn. przez całą noc urządzenie praktycznie nie zostało zasilone - cała nowa energia szła na proces śledzenia. Pobudka w momencie lekkiego, a nie głębokiego snu, jest jednak tak znaczącą różnicą, że ostatecznie i tak polecamy Wam sprawdzić ten program.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy (w tym pełnoekranowe), gdy jesteśmy połączeni z internetem. Ich usunięcie kosztuje 1,79 zł.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Good MorningGood Morning dla Android
2018-10-29

Ilość pobrań: 15 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Good Morning