w
googluj

SleepCycle 1.6.7


ico
SleepCycle jest aplikacją mobilną umożliwiającą obliczenie czasu potrzebnego na sen. Może brzmi to dziwnie, zważywszy na fakt, że zwykle każdy z nas potrzebuje ok. 8 godzin snu i każdy o tym wie. Po co więc cokolwiek liczyć? Okazuje się, że śpimy w cyklach trwających ok. 90 minut. Jeżeli obudzimy się po zakończeniu n-tego cyklu - a najlepiej piątego, bo 5 cyklów razy 90 minut to 450 minut, czyli 7 i pół godziny - to będziemy wypoczęci. W przeciwnym razie, czyli gdy obudzimy się w środku jakiegoś cyklu, nawet jeżeli będziemy spać kilka dobrych godzin, to możemy czuć się zdezorientowani, przybici, wyczerpani. I w ogóle dzień mógłby się dla nas zakończyć. Krótko mówiąc: czasem krótszy sen sprawia, że czujemy się lepiej, niż po dłuższym, a wyjaśnieniem tego stanu rzeczy mają być wspomniane cykle.

Jak więc bohater tego opisu, a dostępny dla urządzeń z Androidem, może nam pomóc w walce o dobry sen? Umożliwia w sumie 3 rzeczy: 1) obliczenie pory pobudki, 2) obliczenie pory położenia się do snu, 3) obliczenie pory pobudki, jeżeli położymy się spać właśnie w tym momencie. Wszystkie te funkcje biorą pod uwagę 90-minutowe cykle, ale do końcowego wyniku dodają jeszcze 14 minut przeznaczonych na wyciszenie się, bo przecież nie zawsze usypiamy od razu. 1) Po wybraniu czasu pobudki (czyli np. 7:00), aplikacja przedstawi nam sugerowane czasy położenia się spać (np. 23:16 w wypadku 5 cyklów). Z wybranym czasem można powiązać alarm w zewnętrznej aplikacji-budziku, choćby tym systemowym. 2) Po wybraniu czasu położenia się spać, aplikacja przedstawi listę sugerowanych czasów pobudki. Ponownie: wybrany można przenieść do budzika. 3) Jeżeli zaś zechcemy położyć się spać teraz, program też zrobi to samo, czyli przedstawi wykaz sugerowanych czasów pobudki po kolejnych cyklach itd.

Aplikacja jest bardzo prosta i robi, co ma robić. Oczywiście, jeżeli nie mamy problemów ze snem, to nie ma sensu jej instalować. Ale jeśli czytamy ten tekst, to pewnie jest inaczej i dlatego polecamy przetestować i przekonać się na własnej skórze czy budzenie się po pełnych cyklach rzeczywiście sprawia, że mamy siły i chęci stoczyć okrutną i nie znającą litości bitwę z przeciwnościami czekającego nas nowego dnia.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem

Wymagania!
Android 3.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
SleepCycleSleepCycle dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 6 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
SleepCycle