w
googluj

Fill That Bullet 2.2


ico
Fill That Bullet to aplikacja mobilna przeznaczona do obsługi TODO, czyli listy zadań do zrobienia. Wydana została dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Jest wzorowana na "analogowym" systemie do planowania zadań o nazwie "bullet journal" (BJ), który odniósł spory sukces, a wynikający pewnie z tego, że chodzi w nim o odręczne prowadzenie zapisków (stąd "analogowy"). Powrót do zeszytu i pisania na papierze oraz trzymanie pióra w dłoni to orzeźwiające doświadczenia w kontekście śmigania palcem po ekranie dotykowym. Niewątpliwie, wpływają one również na bardziej osobiste traktowanie planera, bo nie jesteśmy w nim ograniczani zamysłami osób trzecich i tym, co można, a czego nie można. Choć pomysłodawca BJ zarysował schemat korzystania z zeszytowego dziennika (łatwo znaleźć w YouTube odpowiedni film), to mamy pełną dowolność w zaprojektowaniu własnego systemu. Krótko mówiąc, BJ pozwala na kreatywność i osobistość jakby z innego wymiaru niż ten, z którym mamy do czynienia na co dzień - w programach komputerowych wszelakiej maści.

Na przekór tego, mamy jednak oto aplikację mobilną, która zaimplementowała najważniejsze cechy BJ, w tym oznaczenia poszczególnych rodzajów treści. Jak to wyszło w praktyce?
• ekran startowy to ekran dnia bieżącego. Przedstawia listę utworzonych zadań. Gestami w lewo/prawo przechodzi się do dni sąsiednich. Tapnięcie w datę daje widok z kalendarza miesięcznego; gestami w lewo/prawo można przejść do miesięcy sąsiednich. Proste,
• jeśli chodzi o kategorie treści, jakie można dodawać i śledzić ich wykonywanie, program umożliwia tworzenie: 1) zadań, 2) spotkań, 3) wydarzeń i 4) notatek. Zadania symbolizowane są kwadratami, spotkania - trójkątami, wydarzenia - kółkami bez wypełnienia, notatki - kółkami z wypełnieniem. Zależnie od kategorii, dostępne są dodatkowe opcje. Przykładowo, zadanie może być oznaczone jako priorytetowe oraz jako wykonane już w połowie. Ciekawe,
• po przejściu do ustawień globalnych zyskujemy dostęp do kilku fajnych opcji: zmiany motywu graficznego (w sumie jest 6 do wyboru), ustawienia hasła zabezpieczającego dziennik, wyboru pierwszego dnia tygodnia, jak i zarządzania grupami treści. Domyślnie treści osobiste mają kolor zielony, a treści związane z pracą - kolor niebieski. W rezultacie randkę można sobie oznaczyć kolorem zielonym, rozmowę o pracę - niebieskim. Jasne.

Podsumowując: aplikacja jest lepsza, niż to się może początkowo wydawać. Producent dobrze przemyślał system BJ i dobrze wykonał swój "cyfrowy" system na tej podstawie. Polecamy tym, którzy chcieliby mieć elektroniczną "wersję" BJ, ale i wszystkim tym, którzy szukają oryginalnego planera. To naprawdę nietuzinkowa aplikacja.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Fill That BulletFill That Bullet dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 5 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Fill That Bullet