w
googluj
pl

Adler Notatki 1.0.25


ico
Adler Notatki to notatnik dla smartfonów i tabletów z systemem operacyjnym Android. Bardzo przypomina Google Keep - i to z 3 powodów, które można jeszcze rozbić na szczegóły.

Po pierwsze, ponieważ oferuje kilka zróżnicowanych typów notatek. Tutaj to: 1) zwykła tekstowa, 2) lista zadań, 3) obrazkowa na bazie zdjęcia z aparatu, 4) głosowa - w formacie M4A, 5) głosowa przerobiona na tekst - trzeba mieć w urządzeniu silnik rozpoznawania mowy. Po drugie, ponieważ pod względem estetycznym interfejs główny to kolorowe kafelki. Jeśli notatka składa się z paru słów, a nie wielu zdań, to rozmiar czcionki takiej notatki w widoku startowym będzie powiększony. Ponadto w ramach tła można ustawić 8 kolorów. Po trzecie, ponieważ pod względem funkcji także mamy takie, jak tagi, alerty czy kosz. Podobnie zresztą przebiega zapisywanie notatki, bo należy wtedy nacisnąć przycisk fizyczny BACK albo graficzny (strzałkę powrotu w pasku narzędziowym). Wpisanie tytułu także i tu jest opcjonalne, a nie konieczne. Jakby tego wszystkiego było mało, zwróćmy uwagę, że logo aplikacji ma charakterystyczne "zgięcie" w prawym dolnym rogu.

Ale - już bez dalszego porównywania (nawet jeśli takie jest oczywiste). Notatki na ekranie startowym możemy posortować wedle daty modyfikacji, daty utworzenia, daty przypomnienia bądź alfabetycznie - malejąco albo rosnąco. Ulubione notatki możemy przypiąć na samą górę widoku startowego. Dostępna jest wyszukiwarka oraz filtracja notatek np. ze względu na kolor. Oczywiście, jest także filtracja ze względu na etykiety. Domyślne to "inspiracje", "osobiste", "praca". Można je zmienić, utworzyć nowe; notatka może posiadać wiele tagów jednocześnie. Są 3 rodzaje widżetów: panel o rozmiarze wyjściowym 4x1 ze skrótami do tworzenia nowych notatek, pojedyncza notatka 2x2, wybrane bądź wszystkie notatki 2x2. W panelu powiadomień Androida również jest pasek ze skrótami do tworzenia poszczególnych typów notatek oraz do ustawień globalnych. Jeśli chodzi o te ostatnie, to istnieje możliwość ustawienia domyślnego koloru dla nowej notatki. Program umożliwia także tworzenia kopii zapasowej wszystkich danych i np. jej wysłanie pocztą lub zapisanie w pamięci urządzenia w dowolnej lokalizacji. Ponadto oferuje synchronizację danych z kontem w chmurze. Do wyboru jest Dysk Google oraz Dropbox, zaś sama synchronizacja może być ograniczona do ewentualnego połączenia w ramach wi-fi.

Ten program byłby świetny, gdyby nie fakt oczywistego podobieństwa do Google Keep. Mówiąc po męsku, Adler to po prostu zrzynka z Keep. Z drugiej jednak strony, trzeba i warto podkreślić obecność w nim paru oryginalnych rozwiązań - z synchronizacją z Dropboxem na czele.

Ograniczenia!
Teoretycznie, aplikacja wyświetla reklamy, a ich usunięcie kosztuje 9,99 zł. Jednak w praktyce (w czasie naszego testu) żadne reklamy nie były wyświetlane.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Adler NotatkiAdler Notatki dla Android
2018-09-28

Ilość pobrań: 17 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Adler Notatki