w
googluj
pl

Clean House 1.7


ico
Clean House to prosta aplikacja mobilna mająca odmienić nasze podejście do sprzątania domu. Program ten, a wydany dla systemu Android, umożliwia bowiem utworzenie listy prac domowych, a potem będzie nam o nich przypominał. W rezultacie będziemy więc systematycznie dbać o czystość i porządek.

Po jego uruchomieniu zobaczymy 2 listy w interfejsie Holo Design. Pierwsza przeznaczona jest na zadania aktualne, a druga zawiera wszystkie zadania. Musimy rozczarować: nie ma jednak żadnych gotowców - wszystko wypełnia się od podstaw. Aby dodać nowe zadanie do listy, zrobimy 3 rzeczy: 1) podamy nazwę, 2) określimy powtarzalność, 3) wskażemy termin początkowy. Jeśli chodzi o opcje powtarzalności, to dostępne są następujące: brak powtarzalności, codziennie albo co wybraną liczbę dni. Minusem jest to, że nie ma predefiniowanych ustawień typu: co tydzień, co miesiąc. Po utworzeniu zadania, trafi ono na listę aktualnych, jeżeli przeznaczone zostało na dziś albo na jutro (lista zadań aktualnych zawiera sekcje dziś/jutro). Po przejściu do ustawień globalnych istnieje opcja ustalenia czasu powiadomienia o nadchodzących zadaniach.

Czy program naprawdę wart jest instalacji? W gruncie rzeczy jest to tylko nieco odmieniona klasyczna lista TODO, więc jeśli korzystacie już z Google Keep, Evernote, Note Everything czy wręcz dowolnego innego programu tego typu, to nie ma to zbyt wielkiego sensu. Tym bardziej, że nie ma żadnych gotowych propozycji prac, dzięki którym łatwiej byłoby rozpocząć porządki. Szczerze mówiąc, jest to aż dziwne i szokujące, że tak łatwo zmarnowano potencjał aplikacji. Jedna z użytkowniczek w Google Play napisała w związku z tym tylko: "Brak gotowej listy. Nieużyteczne", a inna: "Bez sensu, bo nie ma gotowej listy zadań". Widać więc wyraźnie, jak wielką wagę (i słusznie) przywiązują panie do takich rzeczy. Rzeczywiście: bez gotowej listy trzeba utworzyć swoją, a to jest żmudne i czasochłonne. (Aplikacje muszą być możliwie przyjazne, w przeciwnym razie powinny trafić na śmietnik historii).

Oczywiście, są też pozytywne opinie: "Prosta, ale spełnia swoją funkcję. Działa motywująco. Ale aż by się chciało nieco ją rozbudować". Zgadzamy się: potencjał jest, lecz nie został on wykorzystany. Na domiar złego, wyświetlane są reklamy. No i jeszcze jedno: chociaż jest to produkcja polska i inna jej nazwa to Czysty Dom, to jednak w interfejsie i oficjalnym opisie występuje pod angielską nazwą Clean House, co trudno nazwać zabiegiem patriotycznym. (Za komuny nazwa byłaby pewnie rosyjska?).

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem, a ich usunięcie to koszt 16,71 zł

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Clean HouseClean House dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Clean House