w
googluj

Spendless 2.5.4


ico
Spendless to menedżer finansów dla smartfonów i tabletów z Androidem. Charakteryzuje się możliwością prowadzenia ksiąg rachunkowych i dzielenia się nimi z innymi osobami. Można utworzyć wiele takich ksiąg, a każda z nich może się jeszcze składać z wielu portfeli. Zatem, przykładowo, jedna księgowość będzie mogła dotyczyć rodziny, druga firmy - i z księgą rodzinną powiążemy żonę, a ta firmowa będzie tylko do naszego osobistego wglądu.

Po pierwszym uruchomieniu tego programu trzeba się jednak zarejestrować poprzez dane z Google'a bądź Facebooka. Dzięki temu otrzymamy możliwość synchronizacji profilu Spendless pomiędzy urządzeniami. Następnie utworzymy swoją pierwszą księgę rachunkową i wybierzemy dla niej walutę. (Uwaga: waluta nie może być potem zmieniona). Księgowość może mieć własną ikonę (do wyboru przeszło 110), zaś jeśli chodzi o walutę, to tutaj mamy do czynienia z dziwną sytuacją. Dostępne są one wedle listy państw świata, a więc jest waluta polska, ale akurat nie ma... euro. Euro nie ma po prostu swojego państwowego odpowiednika (nie ma Unii Europejskiej w spisie państw). (Cóż za niedopatrzenie!). Na tym wstępnym etapie nie wiąże się księgowości z inną osobą. Robi się to po przejściu do właściwego interfejsu i aby ostatecznie umożliwić komuś dostęp do danej księgi, wymagane będzie podanie jego adresu e-mail.

Opiszmy zwykły interfejs. W danym momencie może być aktywna tylko jedna księga rachunkowa (wybierzemy ją po otworzeniu szuflady nawigacyjnej). Ekran startowy umożliwi nam w jej kontekście przegląd wszystkich transakcji przeprowadzonych w miesiącu bieżącym; po przesunięciu tego ekranu w prawo - w miesiącach przeszłych, a w lewo - w miesiącach przyszłych (transakcje można w końcu zaplanować). Pasek górny pokazuje podsumowanie księgi. Formularz nowej transakcji pozwala wpisać kwotę, wybrać kategorię, portfel, datę; opcjonalne jest dodanie notatki. Podkreślmy obecność kalkulatora. Istnieje opcja edycji kategorii. Jest opcja ustalenia budżetu - np. konkretnej kwoty, jaką pozwolimy sobie wydać na daną kategorię w jednym miesiącu.

Aplikacja jest, bez wątpienia, ciekawa, ale równocześnie coś niedopracowana. Nie zawsze da się ustalić stan początkowy dla danego portfela, ponieważ klawiatura systemowa zasłania klawiaturę numeryczną tego menedżera (trzeba próbować parę razy i się uda). Druga wada dotyczy braku euro w spisie walut. Trzecia - obecności reklam i braku informacji (nawet płatnej) o możliwości ich wyłączenia.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy (w tym pełnoekranowe), gdy jesteśmy połączeni z internetem. Założenie konta poprzez dane z Google albo Facebooka jest wymagane.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
SpendlessSpendless dla Android
2018-10-22

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Spendless