w
googluj

Kwit 3.0.6


ico
Kwit jest to aplikacja mobilna wykorzystująca mechanizmy znane z gier fabularnych (RPG), aby zachęcić palacza do ostatecznego porzucenia nałogu nikotynowego. Wydano ją dla urządzeń z Androidem (wersja teraz omawiana), iOS oraz Windows Phone.

Zaraz po jej pierwszym uruchomieniu określimy datę/czas naszej rezygnacji z uzależnienia, a także liczbę papierosów wypalanych dotychczas dziennie, cenę pojedynczej paczki papierosów oraz średnią liczbę papierosów znajdujących się w paczce. Po przejściu do właściwego interfejsu zaczniemy naszą grę, a zaczniemy ją od poziomu pierwszego. Ekran startowy wyświetli paski zdrowia, samopoczucia, czasu, pieniędzy i papierosów. Są to charakterystyki naszej wirtualnej postaci, a będącej oczywiście tylko symboliczną reprezentacją naszego postępu na drodze do zdrowia. Postęp uzależniony jest, rzecz jasna, tylko i wyłącznie od czasu naszego niepalenia. Jeżeli będzie nas kusiło, aby zrezygnować i zapalić, to ekran ten umożliwia także wyświetlenie okienek/kart z motywującymi treściami; jest ich w sumie 40.

Kolejne zakładki tego programu umożliwiają z kolei:
• poznanie statystyk wynikających z porzucenia nałogu - to łączny czas bycia wolnym (np. ile dni), zaoszczędzone pieniądze (ile zł) oraz liczba niewypalonych papierosów (także obliczana automatycznie). Fajne jest to, że gdy przez chwilę zatrzymamy się na tym ekranie, to liczby będą piąć się w górę i np. z 12 groszy zrobi się już 13 (niby nic, ale grosz do grosza i...),
• odblokowanie nagród wynikających z porzucenia nałogu - jest ich 60 i podzielone są na wymienione już charakterystyki postaci (czyli zdrowie, samopoczucie itd.). Wraz z upływem czasu będziemy powiadamiani o tym, że coś nowego na nas czeka. To coś to np. informacja, że tętno naszego serca wróciło do normy, ale to tylko pierwsza z nagród, jakie właściwie sami sobie zafundujemy rezygnacją z papierochów. Aplikacja jedynie uświadomi, co daje wolność,
• poznanie możliwości wersji Premium (opisujemy je w oddzielnej sekcji),
• edycję ustawień, np. tych wprowadzonych na samym początku, czyli definiujących termin porzucenia nałogu itp.

Podsumowując, Kwit to kolejny udany motywator. Z zewnątrz stara się przypominać grę, ale wewnątrz i w gruncie rzeczy jest taki sam, jak inne tego typu narzędzia: śledzi czas wolności i zaoszczędzone pieniądze, motywuje w chwilach pokusy i zwraca uwagę na pozytywne aspekty zdrowotne.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy pełnoekranowe, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam to koszt 5,20 zł. Wersja Premium kosztuje 15,71 zł w ramach oddzielnej aplikacji bądź 20,96 zł w ramach zakupu wewnątrz omawianej aplikacji bezpłatnej - usuwa reklamy i daje dostęp do 3 kolejnych charakterystyk (np. życia i siły woli), 24 nowych celów do osiągnięcia; odblokowuje pamiętnik "siły woli" w celu monitorowania zachcianek na papierosy i ich rzeczywistej konsumpcji, daje 120 nowych kart motywacyjnych, odblokowuje wszystkie statystyki. Istnieje opcja wykupienia samych kart motywacyjnych. Jest ich 6 rodzajów po 20 kart i każdy z nich kosztuje 5,20 zł, ale można kupić wszystkie 120 kart za 15,95 zł.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
KwitKwit dla Android
2017-10-09

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Kwit