w
googluj

Fentury 2.4.3


ico
Fentury to innowacyjny menedżer finansów dostępny dla urządzeń przenośnych z Androidem (wersja opisywana) oraz iOS, a do tego również przez internet w witrynie Fentury.com (także aplikacja dla Google Chrome). Jest świetnie wykonany i ma wszystkie funkcje, które lubimy (portfele, kategorie, budżety, raporty, wykresy, blokada interfejsu). Wyróżnia się jednak tym, że zarządzanie pieniędzmi przy jego użyciu możliwe jest w sposób zautomatyzowany. Otóż Fentury daje opcję podłączenia pod siebie konta posiadanego w banku czy ePortfela. Autorzy podają, że umożliwiają współpracę z najbardziej znanymi bankami na świecie. Czy również z Polski?

Po pierwszym uruchomieniu trzeba się zarejestrować. Są 3 możliwości: poprzez adres e-mail albo pośrednictwo danych z Google albo Facebooka. Zanim jeszcze zaczniemy zarządzać swoimi pieniędzmi, utworzymy portfele oraz dokonamy wspomnianego podłączenia np. serwisu bankowego. Jeśli chodzi o portfele, to podamy ich nazwy, stany początkowe oraz waluty, a do tego określimy, czy są aktywne, czy nie. Co ciekawe, dostępna jest możliwość ignorowania stanu danego portfela w podsumowaniu i raportach. (Na tym etapie wstępnej konfiguracji utworzymy jednak tylko jeden portfel, pozostałe zaś później).

Jeśli chodzi o podłączenie zewnętrznych usług i serwisów, to wśród 7 języków tego menu dostępny jest także polski. Z poziomu aplikacji mobilnej nie wiadomo jednak dokładnie, z jakimi polskimi bankami ona współpracuje, ponieważ nie udostępnia ich listy, a jedynie wyszukiwarkę. Dopiero po przejściu do witryny dowiadujemy się, że współpraca, owszem, jest możliwa, i to z 6 instytucjami z Polski. Są to: Alior Bank, Idea Bank, mBank Business, Bank Zachodni WBK, mBank, Millennium Bank. Podłączenie do danego systemu bankowości wymagać będzie podania identyfikatora i hasła. Producent zapewnia, że wykorzystuje ten sam algorytm szyfrowania, co instytucje finansowe. (Po szczegóły dotyczące zabezpieczeń odsyłamy do jego witryny).

OK, a teraz najciekawsze, bo postanowiliśmy przetestować to rozwiązanie i podłączyć Alior Bank. Po zatwierdzeniu ID/hasła nastąpiło łączenie, pobieranie kont oraz transakcji, a po mniej niż minucie mogliśmy zatwierdzić całą konfigurację i przejść już do właściwego interfejsu. Efekt? Aplikacja dobrze pobrała stan konta. Jednocześnie podała czas ostatniej synchronizacji z serwerem banku (jest automatyczna, ale może być na żądanie). Po tapnięciu w podłączony bank poznaje się historię transakcji. Ewentualne nowe transakcje mają być automatycznie synchronizowane i uwzględniane w bazie danych aplikacji, więc jeżeli czegoś takiego szukaliście - instalujcie.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://www.fentury.com

Ograniczenia!
Założenie konta poprzez adres e-mail, Google albo Facebooka jest wymagane. Przez pierwsze 30 dni korzysta się z pełnej funkcjonalności - tzn. synchronizacji danych, ale potem trzeba za nią płacić 24,99 zł miesięcznie.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Trial (testowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
FenturyFentury dla Android
2018-11-21

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Fentury