w
googluj
pl

JustNotepad 1.1.5


ico
JustNotepad to ekstremalnie prosty polski notatnik dostępny dla smartfonów i tabletów z systemem operacyjnym Android. Umożliwia sortowanie notatek na 3 sposoby (od najnowszych, od najstarszych, alfabetycznie), przenoszenie notatek do archiwum (np. gestem przesunięcia w lewo) oraz przeszukiwanie ich. Po przytrzymaniu notatki można ją udostępnić, przenieść do archiwum albo usunąć. Program wykonano na podstawie Material Design i jest bardzo szybki. Natychmiast po przejściu do notatki pojawia się klawiatura ekranowa i już można coś dopisać (kursor ustawiany jest zawsze na samym końcu treści). Ponadto aplikacja udostępnia skrót na pulpit, a służący do szybkiego utworzenia nowej notatki. To już jednak naprawdę wszystkie zalety tego programu.

Wady - no, powiedzmy, że to raczej życzenia, których spełnienie sprawiłoby, że byłby to (w naszej ocenie) jeden z najlepszych prostych notatników w Google Play. Wymienimy je losowo. Jeden. Wyszukiwarka nie działa w trybie rzeczywistym i po wpisaniu słowa trzeba go jeszcze zatwierdzić. Dopiero wtedy nastąpi filtracja notatek i pozostaną te, które pasują. Szkoda, tryb rzeczywisty - będący już właściwie standardem w notatnikach mobilnych - powinien być zaimplementowany. Dwa. Brakuje opcji ręcznego sortowania notatek lub oznaczania tych szczególnie ważnych jako ważnych tudzież ulubionych czy przypinania ich na samą górę listy. Jasne, to "tylko notatnik", ale autor mógł zachować ostry minimalizm przy jednocześnie dopieszczeniu zaledwie tych paru rzeczy. Trzy. Fajnie, że jest archiwum, ale jeśli jest archiwum, to może przydałby się też kosz? Oczywiście, jak już powiedzieliśmy, notatkę można usunąć, ale jest to zawsze usunięcie ostateczne, bez (przynajmniej czasowej) opcji przechowania jej jeszcze w pewnym miejscu. Cztery. Nie ma ciemnego motywu graficznego. Zresztą nie ma jakichkolwiek ustawień wpływających na wygląd czy zachowanie notatnika w sposób globalny. Pięć. Nie ma podziału na tytuł i treść notatki; wszystko jest treścią. Notatki nie wyglądają przez to zbyt estetycznie na ekranie głównym.

Podsumowując, niby program nie jest zły. Sam w sobie jest szybki i jeżeli nie wymagacie wiele/dużo/trochę - to będziecie zadowoleni. Obiektywnie jednak niczym szczególnym się tak naprawdę nie wyróżnia, a co gorsza wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy w trybie online

Wymagania!
Aplikacja wyświetla reklamy w trybie online

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
JustNotepadJustNotepad dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 17 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
JustNotepad
avatararrow
~Mr Tornister | 2017.05.22 09:10
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Z tego co się orientuję, reklam już nie ma, a ciemny motyw jest dostępny od dawna. Recenzję należałoby zaktualizować. :)
Pozdrawiam.
JustNotepad