w
googluj

Quibu 6.4


ico
Quibu to menedżer przychodów i wydatków dostępny dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android. Jego nazwa pochodzi od angielskich słów "QUIck BUdget" (po polsku "szybki budżet"). Aplikacja umożliwia prowadzenie wielu kont, konfigurację transakcji cyklicznych (comiesięcznych), do tego udostępnia raporty finansowe, a także daje funkcje eksportu oraz importu bazy danych (plik CSV). Jej wykonanie jest minimalistyczne; nie wymaga rejestracji i nie wyświetla reklam, ale i... nie udostępnia żadnych ustawień globalnych (w tym blokady interfejsu na PIN).

Kolejne właściwości:
• ekran startowy umożliwia wpisanie kwoty transakcji - każdorazowe otworzenie Quibu to zatem natychmiastowe przejście do sedna sprawy. Po wpisaniu liczby można albo tapnięciem w przycisk "Next", albo przewinięciem ekranu w dół (na jedno wychodzi) określić cechy transakcji, czyli: 1) jej kategorię - przy czym kategorie przychodów i wydatków są wymieszane, 2) powiązane konto - spośród wcześniej skonfigurowanych, 3) datę przeprowadzenia - domyślnie ustawiana jest już bieżąca; 4) opcjonalnie można wpisać notatkę,
• interfejs główny to jednak nie tylko ekran dodawania transakcji ("Add"), ale też ekrany podsumowania ("Overview") oraz historii transakcji ("List") - a przechodzi się do nich gestami przesunięcia w bok. Ekran podsumowania to najprostszy możliwy wykres słupkowy przychodów i wydatków oraz różnica ich sum. Natomiast ekran historii transakcji to ich chronologiczny wykaz z podsumowaniem kwot na koniec każdego dnia. Program wyświetla tego typu informacje w kontekście danego, wybranego przez nas miesiąca,
• istnieje możliwość edycji kategorii transakcji oraz kont - choć to raczej tylko drobnostka, to charakterystyczne dla tego menedżera jest to, że każda z tych rzeczy symbolizowana jest swoją własną ikonką (których w sumie jest kilkadziesiąt).

Program jest dość ciekawy i intrygujący. Niewątpliwie wyróżnia się na tle licznej konkurencji, choć, niestety, nie tylko w sensie pozytywnym (ze względu na swoją prostotą), ale i w sensie negatywnym. Ma 2 duże wady. Po pierwsze, brak w nim możliwości określenia waluty, a tym samym wprowadzania transakcji w różnych walutach. (Oczywiście, jeżeli zajmujemy się tylko złotówkami, to problemu nie ma). Po drugie, brak jest możliwości szybkiego i łatwego poznania aktualnego stanu wszystkich posiadanych pieniędzy. Przy określaniu cech konta nie podaje się wstępnej sumy posiadanych w nim pieniędzy. (Zaradzimy temu dodając do bazy danych fikcyjne transakcje oznaczające po prostu bieżący stan tych funduszy, co nie zmienia faktu, że Quibu nie pokazuje podsumowania wszystkich pieniędzy).

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
QuibuQuibu dla Android
2016-12-27

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Quibu