w
googluj

Gluru 2.6.3


ico
Gluru to tzw. inteligentna lista zadań do zrobienia - pierwsza na świecie lista TODO wspomagana sztuczną inteligencją. Współpracuje z aplikacjami związanymi z produktywnością (skrzynką pocztową oraz kalendarzem Google). Kopiuje zadania z tych programów do własnego interfejsu oraz pozwala użytkownikowi na ich zarządzanie oraz tworzenie wewnętrznych zadań (tzn. dostępnych w ramach samego Gluru). Ten oryginalny program dostępny jest na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android oraz na platformy stacjonarne w formie aplikacji webowej na App.Gluru.com. Wersje dla iOS oraz aplikacja dla przeglądarki internetowej Google Chrome są natomiast w przygotowaniu.

Aplikacja, dzięki zaawansowanemu AI, ma nam pomagać w identyfikowaniu zadań ze skrzynki e-mailowej oraz kalendarza i sugerować odpowiednie wobec nich działania. W razie potrzeby, możemy także sami tworzyć listę potrzebnych zadań i niekoniecznie trzeba czekać na sugestie ze strony Gluru. Zresztą aspekt "sugerowania" jest jeszcze w fazie przygotowania i w chwili pisania nie jest tak naprawdę dostępny. Niemniej mówimy o nim, bo docelowo ma to być integralna część całego systemu wspomagającego tę naszą produktywność. Producent twierdzi, że posiadanie Gluru ma być "jak posiadanie osobistego asystenta" i jeżeli funkcja sugerowania akcji będzie ukończona, to może coś w tym będzie.

Jakie są jednak realne możliwości Gluru na tym - podkreślmy: jeszcze dość wczesnym - etapie jego istnienia? Po pierwszym uruchomieniu trzeba się zarejestrować poprzez konto Google. Jak łatwo się domyślić, Gluru będzie dzięki temu współpracować ze skrzynką pocztową Gmail oraz Kalendarzem powiązanym z kontem Google. (Planowana jest integracja z programami Office 365 oraz Slack). Po przejściu do interfejsu możemy się spodziewać importu zadań z tych aplikacji. Gluru odda do naszej dyspozycji kilka sekcji. Podstawowa to strumień nowych, otrzymanych właśnie zadań. Kolejne zaś pozwalają poznać rozkład zadań na zbliżające się dni oraz je zorganizować. Dane zadanie można oznaczyć jako wykonane, trzymane w zapasie (ang. "backlog"; do zajęcia się nim i wykonania później), odwołane; można je też przenieść na inny termin. Proste.

Nasza ocena? Program jest potencjalnie ciekawy, ale obecnie jeszcze niedopracowany i po prostu nie porywa. Najgorszy jest nie aż tak dobrze następujący import. W testowanym wypadku program dobrze pobrał zadania z kalendarza, ale wiadomości e-mailowych już nie. W Gmailu nawet specjalnie przenieśliśmy otrzymaną dopiero co wiadomość e-mail do wbudowanej (w Gmailu) listy zadań, ale akcja ta i tak nie znalazła odzwierciedlenia w Gluru - nie pojawiła się jako zadanie; nie pojawiła się w ogóle.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://app.gluru.co

Ograniczenia!
Założenie konta poprzez dane z Google jest wymagane

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
GluruGluru dla Android
2017-06-14

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Gluru