w
googluj
pl

Lifelog 4.0.A.0.22


ico
Lifelog to aplikacja mobilna autorstwa Sony, a przeznaczona do rejestrowania wydarzeń z życia - kompleksowego śledzenia oraz analizowania informacji nt. zdrowia, spędzanego czasu, aktywności fizycznej. Wydano ją dla urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android i do działania wykorzystuje czujniki zamontowane w urządzeniu, przy czym pełna funkcjonalność wymaga również akcesorium Sony SmartWear.

Jej największa zaleta to ta, że udostępnia wyzwania, których ukończenie daje punkty, zaś punkty te wpływają na poziom naszego doświadczenia; zupełnie jak w grze fabularnej. Początkowo nasz poziom to poziom pierwszy i potrzebujemy 1000 punktów, aby przejść dalej. W tym celu Lifelog zaoferuje 3 wyzwania: zrobienie 1000 kroków w ciągu 48 godzin - nagroda to 400 punktów; zrobienie 5000 kroków w ciągu 6 godzin - nagroda to 800 punktów; przebiegnięcie 5 km w ciągu 24 godzin - nagroda to 2000 punktów. Proste, ale wspaniałe. Szczególnie, jeżeli postanowiliście właśnie porzucić przesiadywanie przed telewizorem i chcecie zadbać o swoją kondycję. W końcu: w zdrowym ciele - zdrowy duch!

Druga największa zaleta tej aplikacji to ta wspomniana w pierwszym zdaniu: podchodzi do śledzenia w sposób kompleksowy, z różnych perspektyw. Umożliwia wyznaczanie sobie celów dziennych (np. spacerowanie przez 2 godziny) oraz przeglądanie statystyk rozbitych na różne okresy czasu. Ekran startowy to oś czasu bieżących aktywności oraz menu wszystkich aktywności z ich aktualnymi pomiarami. Czynności jest 16 i domyślnie wszystkie są włączone, ale można zmienić ich kolejność, a niechciane ukryć. Program umożliwia śledzenie: 1) liczby spalonych kalorii, 2) liczby przebytych kroków, 3) czasu spacerowania, 4) liczby uderzeń serca na minutę, 5) czasu biegania, 6) czasu snu, 7) czasu jazdy na rowerze, 8) czasu jazdy samochodem, 9) czasu rozmawiania, 10) liczby wykonanych zdjęć, 11) czasu słuchania muzyki, 12) czasu oglądania filmów, 13) czasu grania w gry, 14) czasu czytania, 15) czasu surfowania po internecie, 16) czasu zabawy.

Po pierwszym uruchomieniu trzeba się zarejestrować za pośrednictwem danych z Google bądź Sony. Jeszcze przed ostatecznym założeniem konta odpowiemy na kilka pytań. Po pierwsze: ile ważymy? - informacja przyda się do obliczania liczby spalanych przez nas kalorii. Po drugie: ile mierzymy? - ta informacja zostanie z kolei wykorzystana do oszacowania długości naszego kroku. (Ale jest potem możliwość wpisania dokładnej wartości oddzielnie tak dla spacerowania, jak i dla biegania). Po trzecie i po czwarte: kiedy się urodziliśmy? oraz jaka jest nasza płeć? - ponownie, informacje przydadzą się do dokładniejszego wyliczania spalanych kalorii.

Po przejściu do właściwego interfejsu określimy tryb śledzenia ruchu, a może być pełny albo szczegółowy. Pełny jest zaznaczony domyślnie i oznacza maksymalne wykorzystywanie zdolności (tzn. czujników) urządzenia, czego skutkiem będzie zwiększone zużycie energii baterii. Alternatywny i zalecany tryb oznacza wykorzystywanie urządzenia tylko wtedy, gdy włączymy Lifelog.

Uwaga!
Swój profil można przeglądać także pod adresem https://lifelog.sony.com

Ograniczenia!
Założenie konta poprzez dane z Google albo Sony jest konieczne. Tryb online jest wymagany do synchronizacji danych. Pełna funkcjonalność wymaga akcesorium Sony SmartWear.

Wymagania!
Android 4.4 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
LifelogLifelog dla Android
2018-11-01

Ilość pobrań: 24 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Lifelog