w
googluj

AntPocket 1.2.6


ico
AntPocket to menedżer finansów dostępny dla urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android, a także w internecie na AntPocket.com. Wyposażony jest w kalkulator, obsługuje wiele kont i budżetów jednocześnie, pozwala na przyporządkowywanie przychodów i wydatków do konkretnych kategorii oraz ustawienie dziennego przypomnienia o wprowadzeniu transakcji. Korzystanie z tej aplikacji wymagać będzie od nas najpierw utworzenia profilu za pośrednictwem adresu e-mail. W zamian otrzymamy oczywiście synchronizację danych między wersją mobilną a webową.

Program wykonano na bazie Material Design i prezentuje się bardzo ładnie. Przemyślano również funkcjonowanie interfejsu startowego. Ekran główny to różne podsumowania - kont, budżetów, wydatków wedle kategorii, alertów, przepływu pieniędzy czy najdroższego wydatku - w formie przesuwalnych widżetów. Natomiast po przesunięciu tego ekranu w bok otrzymuje się błyskawiczny widok na stan poszczególnych kont, utworzonych budżetów oraz raporty (statystyki) transakcji. Dostęp do interfejsu można zablokować na 4-cyfrowy PIN, aby nikt niepowołany nie podejrzał, ile mamy tych pieniędzy i na co je wydajemy.

Wprowadzanie nowej transakcji to najczęściej wykonywana czynność, gdy korzystamy z jakiegokolwiek menedżera finansów. W wypadku omawianego trzeba koniecznie podać koszt transakcji oraz jej nazwę, a także powiązać to z kontem i kategorią. Pozostałe pola i funkcje - data, powtarzalność, przypomnienie, notatka, lokalizacja, obrazek - są tylko opcjonalne. Zaletą programu jest to, że udostępnia usługę dodawania nowej transakcji do bazy danych z poziomu dowolnej aplikacji trzeciej. Stosowna funkcja jest przypięta do systemowego panelu powiadomień.

To wszystko brzmi fajnie, ale szokujące jest to, że wśród kilkudziesięciu walut oddanych do dyspozycji użytkownika nie ma polskich złotówek. Czy aż tak trudno dodać do listy pozycję składającą się z zaledwie 3 liter? To dość często spotykana właściwość nowych menedżerów, a takiego właśnie opisujemy. Zwykle dopiero kolejne wersje zostają wzbogacone o polską walutę i zostaje nam mieć nadzieję, że tak będzie i w tym wypadku. Nie musimy dodawać, jak poważny jest to problem - zwłaszcza, że w pozostałych aspektach aplikacja jest bardzo udana, aczkolwiek tak zaprojektowana, żeby jednak zmusić użytkownika do przejścia na Premium. Wersja darmowa nie daje bowiem np. możliwości korzystania z własnych kategorii.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://antpocket.com

Ograniczenia!
Rejestracja poprzez adres e-mail jest konieczna. Dodatkowe funkcje - utworzenia więcej niż 2 budżetów oraz prowadzenia więcej niż 2 kont jednocześnie, a także możliwość utworzenia własnych kategorii transakcji - wymagają wersji Premium, a ta dostępna jest w ramach miesięcznej subskrypcji wynoszącej 7,59 zł.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
AntPocketAntPocket dla Android
2017-08-02

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
AntPocket