w
googluj
pl

Notification Reminder 5.6


ico
Notification Reminder to narzędzie służące do tworzenia prostych notatek z przypomnieniami, a wydano je dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android. Tworzenie nowego alertu polega tu na podaniu tytułu (wymagane), treści, wybraniu ikony (spośród 72). Do tego da się określić, czy powiadomienie będzie stałe, czy może będzie mieć precyzyjny termin realizacji (datę i czas). Dostępna jest opcja wielokrotnej powtórki tego samego alertu co: dzień, tydzień, miesiąc, rok.

Otrzymanie powiadomienia to w sumie 4 rzeczy: włączenie się ekranu, sygnał dźwiękowy, wibracja oraz stosowna informacja w systemowym panelu wszystkich powiadomień. (Opcjonalnie możemy także otrzymać alert w formie okienka). Po otworzeniu panelu Androida zobaczymy ikonę, tytuł oraz treść alertu, jego czas, a także 3 funkcje do bezpośredniego spożytkowania: 1) drzemka, 2) odczytaj, 3) usuń. Tapnięcie w opcję drzemki spowoduje, że alert zostanie ponowiony za 5 minut. Funkcja odczytania przekieruje do interfejsu. Natomiast opcja usunięcia sprawi, że powiadomienie zostanie całkowicie usunięte z listy wszystkich, jakie skomponowaliśmy.

Po przejściu do ustawień globalnych programu otrzymamy m.in. następujące możliwości:
• utworzenia stałego powiadomienia w systemowym panelu, a służącego do szybszego tworzenia notatek - zwykły sposób wymaga bowiem otworzenia interfejsu przez ikonę na pulpicie,
• ustawienia ekranu listy notatek jako ekranu głównego - domyślnie ekranem głównym jest kreator notatki,
• włączenia opcji "zawsze stała" (notatka) - oznacza to brak możliwości usunięcia alertu z panelu przy użyciu gestu,
• automatycznego zamknięcia aplikacji po utworzeniu powiadomienia - domyślnie nie jest zamykana,
• usunięcia funkcji drzemki/odczytania/usunięcia z panelu powiadomienia,
• ustawienia czasu drzemki - do wyboru dowolna liczba minut z przedziału 1-120.

Zaleta programu: istnieje możliwość dodania (przypięcia) przypomnienia do systemowego panelu niejako na siłę, tzn. bez czekania na właściwy termin jego aktywacji. Czyli można ustawić alert niby na jutrzejszy wieczór, ale już teraz mieć go w panelu Androida. Wady: 1) aplikacja nie wyświetla czasu w notacji przyjaznej dla Polaka, czyli 24-godzinnej, lecz w ramach anglosaskiego AM/PM; 2) lista przypomnień nie wyświetla terminów przypomnień, ale terminy ich utworzeń - po co?; 3) edycja utworzonego już powiadomienia nie jest intuicyjna - brak jasno określonego przycisku zatwierdzenia sprawia, że (przynajmniej początkowo) nie wiadomo, co dalej trzeba zrobić. Słowem: dobry program, ale mógłby być lepszy.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, a ich usunięcie to koszt 3,65 zł

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie, ale spolszczono tylko część interfejsu

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Notification ReminderNotification Reminder dla Android
2018-06-28

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Notification Reminder