w
googluj
pl

Asystent Zdrowego Żywienia 1.0.5


ico
Asystent Zdrowego Żywienia to aplikacja mobilna przygotowana przez Instytut Żywności i Żywienia, a która dostępna jest dla użytkowników posiadających system Android. Jej twórcy znani są najbardziej z Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej - pewnie o niej słyszeliście. Zobaczmy więc, co oferuje ich aplikacja, a wydana (co nie powinno dziwić) przede wszystkim w celu zapobiegania nadwadze i otyłości oraz innym chorobom przewlekłym wynikającym ze złego odżywiania się i braku ruchu.

Po pierwszym uruchomieniu programu zapoznamy się z instrukcją jego obsługi (pierwszy raz widzimy tak szczegółowy tutorial!), następnie podamy adres e-mail w celu rejestracji, po czym wypełnimy krótki formularz. Uzyskane przez aplikację informacje posłużą do analizy naszego ciała. Po przejściu do właściwego interfejsu i otworzeniu szuflady nawigacyjnej otrzymamy zróżnicowane opcje:
• Kalkulator - licznik wartości odżywczych żywności, którą codziennie spożywamy, to podstawowa funkcja aplikacji. Możemy dodawać produkty własne bądź z bazy danych i dowiedzieć się, ile dziennej normy kalorii, tłuszczu, cukru oraz soli mamy już za sobą,
• Zasady Zdrowego Żywienia - znajdziemy tu wspomnianą Piramidę wraz z jej krótkim opisem,
• Porady żywieniowe - to z kolei odpowiedzi na kilkanaście pytań, np. "Jak zwiększyć spożycie żelaza?",
• Słowniczek - to lista pojęć (np. awitaminoza, barwniki, cynk, fruktoza, magnez) ujęta alfabetycznie,
• Quiz - są 2 wersje quizu nt. prawidłowego odżywiania: "ABCD" oraz "prawda czy fałsz",
• Ćwiczenia - to właściwie linki do YouTube; znajdziemy tu np. rozgrzewkę biegacza,
• Jadłospisy - a to 5 wariantów menu na każdy dzień tygodnia.

Aplikacja ma realną szansę zostania najlepszą tego typu polską, ale wciąż ma pewne braki. Użytkownicy w Google Play zwracają uwagę na brak możliwości liczenia spożycia białka oraz na nie za dużą jeszcze bazę produktów. Niemniej już teraz możecie liczyć na doskonały wygląd i szybkość działania oraz dużo informacji (chociaż szkoda, że niektóre działy wymagają trybu online) i to pochodzących od nie byle kogo - dość powiedzieć, że w zespole merytorycznym pracującym nad aplikacją jest 4 profesorów! Kto ma w tej dziedzinie większy autorytet?

Ograniczenia!
Założenie konta poprzez adres e-mail jest wymagane. Tryb online wymagany jest do pełnej funkcjonalności (np. dodawania produktów z bazy Instytutu).

Wymagania!
Android 4.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Asystent Zdrowego ŻywieniaAsystent Zdrowego Żywi... dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 13 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Asystent Zdrowego Żywienia