w
googluj

MoneyControl 2.0.7


ico
MoneyControl to aplikacja mobilna przeznaczona do zarządzania finansami. Wydano ją dla urządzeń z Androidem (wersja opisywana), iOS oraz Windows Phone. Pomimo dostępności dla wielu platform - jest też wersja webowa na Primoco.me (Primoco pochodzi od "PRIotecs MOneyCOntrol") - nie uznajemy jednak tego menedżera za zbyt udanego, choć ma jedną unikalną i gigantyczną zaletę.

Wpływ na, ogólnie, surową ocenę ma dla nas przede wszystkim nieudane podejście autorów do designu aplikacji, bo pod względem samych funkcji jest całkiem nieźle. Wspomnijmy tylko, że program ma wbudowany kalkulator, można w nim określić kategorie domyślne dla wydatku i przychodu, jak też zablokować dostęp do interfejsu. Niewątpliwie jednak największą zaletą menedżera jest to, że istnieje w nim możliwość utworzenia profili oraz grup i późniejszego przydzielania do nich poszczególnych transakcji. To naprawdę fajna funkcja, a tym bardziej, że profile/grupy nie są rejestrowane online. Tworzy się je bowiem zupełnie tak, jakby to były kategorie transakcji. A potem można poznać, ile pieniędzy wydaliśmy my, a ile np. nasza żona (haha).

Wróćmy jednak do szarej rzeczywistości, czyli wad. Zacznijmy od tego, że wadą programu może być, choć nie musi, to, że w wersji darmowej pozwala na dodawanie do 20 transakcji miesięcznie. O limicie tym dowiadujemy się zaraz po pierwszym uruchomieniu. Oczywiście, czy jest to rzeczywista wada, czy nie, zależy ostatecznie od tego, jak szczegółowo określamy transakcje. Jeżeli korzystamy z zaledwie kilku prostych rodzajów kategorii i robimy zakupy rzadko, wada ta może nas w ogóle nie dotyczyć. To samo można powiedzieć o innych funkcjach aplikacji, a mających z góry ograniczony zasięg. Przykładowo, jeżeli tworzenie raportu w PDF-ie nas nie interesuje, limit umieszczenia w nim maksimum 15 transakcji również trudno uznać za wadę.

Największą bolączką jest więc design. Wystarczy spojrzeć na interfejs główny. Czy komukolwiek się podoba? Po pierwsze, mamy pasek z przynagleniem do zakupu Premium, co właściwie samo w sobie jest już dyskwalifikujące. Na tysiąc aplikacji mobilnych co najwyżej kilka odważa się na taki krok na ekranie startowym. Po drugie, ten sam ekran zawiera także logo aplikacji. W tym wypadku możemy powiedzieć, że coś takiego widzimy po raz pierwszy w życiu. Oczywiście, logo oraz reklama są pewnie ze sobą ściśle połączone i znikną po przejściu do wersji płatnej, ale jest tak dużo darmowych, pięknie wyglądających i dopracowanych menedżerów, że jednak odsyłamy Was do nich.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://primoco.me/en

Ograniczenia!
Istnieje możliwość synchronizacji danych z wersją webową (szczegóły połączenia w aplikacji mobilnej oraz w witrynie). Wersja darmowa umożliwia dodawanie 20 transakcji na miesiąc. Usunięcie tej restrykcji kosztuje 14,95 zł. Wersja darmowa pozwala na eksport do pliku PDF raportu składającego się z maksymalnie 15 transakcji. Usunięcie tej blokady kosztuje 4,49 zł. Wersja darmowa umożliwia także dodanie do bazy 5 paragonów. Usunięcie tego limitu kosztuje z kolei 4,99 zł. Odblokowanie wszystkich funkcji w pakiecie to koszt 19,99 zł.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
MoneyControlMoneyControl dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
MoneyControl