w
googluj

Financiator 3.28.00


ico
Financiator to kolejny udany menedżer finansów dla systemu Android. Ma wiele zalet, w tym możliwość precyzyjnego przefiltrowania wszystkich transakcji, ale część jego opcji jest płatna. W chwili pisania, nie wspiera prowadzenia budżetu i widżetów, ale funkcje te mają być zaimplementowane. Program ma też jedną wadę pod względem funkcjonalności.

Ekran główny przedstawia listę wszystkich wydatków albo wszystkich przychodów dla miesiąca bieżącego. Widok z wydatków na przychody i na odwrót zmienia się jednym tapnięciem. Do sąsiednich miesięcy przechodzi się gestami w lewo/prawo. Na samym dole interfejsu zawarto z kolei podsumowanie transakcji miesiąca. Po otworzeniu tego panelu możliwe jest przejście do widoku tygodniowego albo rocznego. Ogólnie rzecz biorąc, ekran główny menedżera wykonano świetnie!

Formularz dodawania nowej transakcji pozwala na bardzo dużo, tzn. kolejno: 1) podanie sumy; 2) określenie, czy chodzi o wydatek, czy o przychód; 3) wybranie kategorii; 4) wybranie konta; 5) poprawienie daty i czasu, jeżeli transakcja miała miejsce nie teraz; 6) ewentualne zaznaczenie, że chodzi o płatność kartą; 7) dodanie notatki; 8) ewentualne zdefiniowanie cykliczności, a może być np. dzienna, tygodniowa, 2-tygodniowa, miesięczna itd.; 9) dodanie zdjęcia z galerii albo wykonanie fotografii od ręki; 10) załączenie dowolnego innego pliku z pamięci urządzenia. Formularz ma właściwie tylko jedną, ale za to poważną wadę i jest to wada, którą mieliśmy na myśli we wstępie. Otóż bez względu na to, czy zaznaczymy, że chodzi nam o wydatek, czy o przychód, to lista kategorii jest ta sama i zawiera zarówno kategorie wydatków, jak i przychodów. Na domiar złego, są posegregowane alfabetycznie, przez co trudniej wyłapać tę kategorię, o którą nam chodziło. Pewnie, że można się do tego przyzwyczaić, ale to i tak niepotrzebna komplikacja,

Po otworzeniu szuflady nawigacyjnej otrzymuje się możliwości: 0) zarządzania kontami i transferu pieniędzy pomiędzy nimi - część dalszych opcji uzależniona jest od wybranego konta; 1) przeglądu konta - to ekran główny omówiony powyżej; 2) poznania chronologicznej listy zupełnie wszystkich transakcji - dostępnych jest mnóstwo filtrów; 3) przeglądu transakcji z perspektywy kalendarza miesięcznego; 4) poznania statystyk na wykresach kołowych i słupkowych - również i tu dostępne są szczegółowe filtry; 5) edycji kategorii; 6) przejścia do ustawień globalnych - gdzie da się np. włączyć powiadomienia o dodawaniu transakcji oraz wyeksportować dane do pliku XLS lub dokonać ich backupu, przy czym funkcja importu należy już do płatnej wersji programu.

Ograniczenia!
Wersja Premium kosztuje 8,35 zł i usuwa reklamy oraz daje opcje: blokady interfejsu, backupu do Dropboxa, importu danych z pamięci urządzenia. Dostępne są też wersje mające wspomóc producenta finansowo: Graduate - kosztuje 20,97 zł; Executive - 33,58 zł; Master - 50,40 zł; Legendary - 75,62 zł.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
FinanciatorFinanciator dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Financiator