w
googluj
pl

Grana 1.4.0


ico
Grana oznacza w języku portugalskim "pieniądze" i jest to także nazwa aplikacji mobilnej przeznaczonej do zarządzania własnymi finansami, a dostępnej dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Z pewnością nie jest to najlepszy ani nawet jeden z lepszych menedżerów tego typu, jeżeli szukacie czegoś zaawansowanego - przykładowo, prowadzi się w nim tylko jedno konto. Program obejmuje jednak wszystkie podstawowe funkcje i może wystarczyć komuś, kto wymaga podejścia minimalistycznego zrobionego po prostu tak, jak należy. W największym skrócie, narzędzie to obsługuje: wprowadzanie przychodów i wydatków - z kilkoma filtrami i prostymi statystykami; prowadzenie miesięcznego budżetu; tworzenie oraz przywracanie backupu danych z pamięci urządzenia, jak i eksport danych do pliku CSV (wszystkie pliki znajdziemy w katalogu "Grana"). Do tego jest jeszcze pewna innowacyjna i bardzo interesująca opcja...

Otóż Grana pozwala włączyć stałe powiadomienie w systemowym panelu, dzięki czemu otrzymamy: opcję otworzenia właściwego interfejsu (więc ikony nie musimy mieć na pulpicie), opcję dodania nowego wydatku (od razu wylądujemy w interfejsie wpisywania sumy) oraz opcję przejścia do ustawień powiadomienia. Te 3 funkcje należą do pierwszego wariantu tego, co może w sobie zawierać powiadomienie. Drugi wariant jest ciekawszy, ponieważ, oprócz funkcji wymienionych, daje także liczby - podsumowanie wydatków z bieżącego dnia. Trzeci wariant jest z kolei najciekawszy, gdyż wyświetla całkowity bilans, tzn. aktualny stan wszystkich naszych pieniędzy. To naprawdę fajny pomysł, który jednocześnie pokazuje, że nawet niepozorna aplikacja może się pod jakimś względem wybić.

Program wykorzystuje Material Design i działa szybko. Tapnięcie w FAB-a (ikona plusa w prawym dolnym rogu) daje możliwość wprowadzenia przychodu albo wydatku. Bez względu na wybór, najpierw określa się sumę pieniędzy. Formularz transakcji pozwala następnie określić jej kategorię; możliwe jest dodanie notatki i zmiana daty na inną, niż aktualna. (Jak więc widać, rzeczywiście nie ma obsługi wielu kont). Ekran startowy to chronologiczny spis wszystkich transakcji z bieżącego miesiąca. Można je przefiltrować: zmienić ich rodzaj (tzn. zobaczyć np. wyłącznie wydatki) oraz przedział czasowy (np. z poprzedniego tygodnia czy dowolnego zakresu dat). Prościutkie statystki oraz możliwość ustalenia budżetu na miesiąc należą do ekranu drugiego. Trzeci ekran przeznaczono na ustawienia globalne, gdzie otrzymamy sposobność zdefiniowania np. wszystkich kategorii i włączenia transakcji cyklicznych.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam kosztuje 9,99 zł. Usunięcie reklam na 2 tygodnie możliwe jest po zareklamowaniu programu w serwisach Facebook i Twitter.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie, ale część interfejsu nie została spolszczona

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
GranaGrana dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Grana