w
googluj

Floating Notes 1.01


ico
Floating Notes to bardzo prosty notatnik w formie przesuwalnego i rozszerzalnego okienka, który dostępny jest w ramach programu dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android. Okienko zostaje aktywowane po zwykłym tapnięciu w ikonę aplikacji, co oznacza, że na żadnym etapie korzystania z notatnika nie będziemy mieć do czynienia z interfejsem pełnoekranowym, klasycznym - z wyjątkiem jedynie pierwszego uruchomienia, jednakże otrzymamy wtedy tylko instrukcję obsługi okienka.

Okienko programu reprezentuje jedną notatkę. Po wpisaniu jakiegoś tekstu, możliwe jest zamknięcie okienka/programu (ikona iksa) albo tylko wyciszenie/zminimalizowanie jego działania (ikona kółka). W tym drugim wypadku do boku ekranu zostanie przypięta ikona, którą będzie można następnie przesuwać nie tylko wobec dowolnego boku, ale właściwie umiejscowiona może zostać gdziekolwiek. Innymi słowy, ikona zminimalizowanego okienka nie jest przyciągana do boku niczym magnes. Aby zmaksymalizować program, tzn. aby powrócić do widoku okienka, trzeba tę ikonę 2 razy szybko dotknąć.

Opcje, jakie są dostępne po tapnięciu w ikonę menu w widoku okienka, to kolejno:
• utworzenie nowej notatki - tryb wielu okien dostępny jest jednak tylko w wersji płatnej,
• otworzenie zapisanej notatki - do wyboru albo dowolna z zapisanych, albo zapisana ostatnio,
• edycja notatki bieżącej - do dyspozycji są operacje: undo, redo, kopiuj całą treść do schowka, wklej, zaznacz wszystko (wytnij wszystko albo wyczyść wszystko); ponadto jest możliwość przełączenia trybu notatki ze zwykłej na listę, przy czym - znowu • funkcje undo i redo oraz tryb listy TODO właściwe są płatnej wersji programu,
• ustawienia globalne - tu z kolei mamy wpływ na: rozmiar tekstu, kolor tekstu, przeźroczystość; w wersji darmowej można zmienić tylko rozmiar tekstu,
• udostępnienie notatki,
• zapisanie notatki - będzie w postaci pliku TXT w katalogu "Mini Apps/Notes".

Podsumowując: Floating Notes wykorzystuje nowoczesną formę, aby zapisywanie jakiegoś krótkiego tekstu było szybkie i możliwe z poziomu dowolnej innej aplikacji. Bo obojętnie, jaka aplikacja działa na planie pierwszym, okienko Floating Notes - tudzież po zminimalizowaniu: jego ikona - znajduje się zawsze nad jej interfejsem. Program pracuje z plikami TXT i to jego zaleta. Wada: duża część funkcji dostępna jest dopiero w wersji płatnej.

Ograniczenia!
Szereg funkcji i opcji programu (np. wiele okien na raz) dostępnych jest w wersji płatnej: koszt - 4,09 zł

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Floating NotesFloating Notes dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Floating Notes