w
googluj

Doitizer 1.0


ico
Doitizer to aplikacja dla Androida, która może się stać realną pomocą w osiąganiu przez nas zamierzonych celów. Nie zrobi tego jednak przez oddanie do naszej dyspozycji jakiejś zaawansowanej, innowacyjnej listy zadań z inteligentnymi alertami itp. - ale zrobi to poprzez... zadawanie pytań. W rezultacie, tak!, mamy tu do czynienia z narzędziem psychologicznym.

Zawarte w programie pytania skonstruowano w ten sposób, że odpowiedzi dadzą jaśniejsze poznanie celu (czy gra jest warta świeczki?), a to poprzez surowy ogląd kontekstu i spojrzenie na cel z różnych perspektyw. Mówiąc w skrócie, pytania Doitizera to pytania, które sami byśmy sobie zadali, gdybyśmy poświęcili na to trochę czasu. Jednak w dzisiejszym świecie coraz trudniej jest się skupić. Jesteśmy bombardowani dźwiękiem i obrazem. I robimy coś, co chcą inni, a nie to, co sami chcemy. A jeśli już to robimy, to po czasie okazuje się, że można było podjąć głębszą refleksję, która zaprowadziłaby do celu może nawet inną drogą: krótszą i szybszą.

Przejdźmy do szczegółów. Oczywiście, po pierwsze, wpisuje się w aplikacji swój cel. Osobiście, już po chwilowym korzystaniu z programu, doszliśmy do wniosku, że nie nadaje się on do rozpatrywania celów trywialnych. Pytania są te same (to po prostu stały zestaw) dla każdego celu i jest ich dużo, więc lepiej skierować energię i czas na zastanawianie się nad celami fundamentalnymi. Dajmy na to, że celem jest założenie rodziny. Oto sposób, w jaki działa aplikacja i jak jej pytania mogą się do tego tematu odnieść:

Pytanie: "Co chciałbyś osiągnąć? Wyobraź to sobie i opisz w szczegółach". Program daje 3 opcje odpowiedzi: "tak", "nie" albo "gotów", przy czym, zależnie od rodzaju pytania, może wcale nie chodzić o jednoznaczne wskazanie tak/nie, ale o zastanowienie się, jak we właśnie przytoczonym pytaniu pierwszym. W tym wypadku można więc zaznaczyć tylko jedną odpowiedź ("gotów") i przechodzi się do kolejnego pytania. Odnośnie wspomnianego celu, łatwo uściślić pytanie na takie: "Co chciałbyś osiągnąć poprzez założenie rodziny?". Idźmy - po zastanowieniu się!, bo nie ma pośpiechu - dalej. Pytanie drugie: "Wspaniale. Do czego tego potrzebujesz?" - można uściślić: "Po co ci założenie rodziny?". Do wyboru ponownie tylko opcja "gotów", a więc zastanawiamy się, zatwierdzamy i przechodzimy do pytania trzeciego. "Jasne. Czy to dla ciebie możliwe, aby tego nie zrobić?" - czyli "Czy założenie rodziny jest dla ciebie konieczne?". Tym razem odpowiedź musi być jednoznaczna.

...I tak dalej, i tak dalej. Znacie już formułę tego programu. Dodajmy jeszcze, że pytania i odpowiedzi wyświetlane są w formie dialogu niczym z komunikatora SMS. W interfejsie startowym, tj. listy celów, ujrzymy stopień zaawansowania naszej refleksji nad każdym z nich. Odpowiadanie na pytania można bowiem przerwać w każdej chwili i powrócić do takiego wstrzymanego stanu.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
DoitizerDoitizer dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Doitizer