w
googluj

MyMoney 3.1.5


ico
MyMoney to pięknie wykonany menedżer wydatków oraz przychodów dostępny dla posiadaczy urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android. Jest to kolejne wspaniałe narzędzie do nadzorowania domowych finansów. Jest w czym wybierać: mamy już tych aplikacji z najwyższej półki co najmniej kilka, przy czym MyMoney plasuje się w gronie najlepszych w kategorii tych prostszych - prostych w tym sensie, że zaawansowane chcą rejestracji, za co dają współdzielenie konta i inne nowoczesności, ale niekoniecznie potrzebne absolutnie każdemu.

Przejdźmy do opisu konkretnych właściwości tego programu. Po jego pierwszym uruchomieniu ustawia się walutę. Domyślnie sugerowany jest amerykański dolar, ale wystarczy go usunąć i wpisać "zł" czy "PLN". Drugi etap personalizacji polega na określeniu nazwy (np. "Gotówka"), koloru (31 predefiniowanych do wyboru) oraz wstępnego stanu naszego pierwszego konta. Kolejne konta, w razie potrzeby, założymy właściwie od razu po przejściu do normalnego interfejsu - dedykowana ikona dostępna jest w pasku narzędziowym. Ekran startowy to w rezultacie podsumowanie stanu finansowego wszystkich kont oraz spis stanów poszczególnych, aczkolwiek istnieje opcja zdecydowania, że ekranem startowym będą np. wydatki (pod tym względem jest w sumie 6 opcji).

Wspaniały jest sposób, w jaki wprowadza się do aplikacji nowe transakcje. Po tapnięciu w FAB-a (ikona plusa w prawym dolnym rogu ekranu) wpisuje się kwotę we wbudowanym(!) kalkulatorze, a następnie: 1) wybiera się kategorię transakcji - jest kilka domyślnych, ale można je zmienić i nawet utworzyć ich podkategorie; 2) wybiera się rodzaj transakcji - wydatek albo przychód; 3) wybiera się konto związane z transakcją - domyślnie ustawiane jest pierwsze z utworzonych; 4) wybiera się dzień transakcji - domyślnie ustawiana jest bieżąca; 5) opcjonalnie wpisuje się notatkę.

To, co teraz opisaliśmy, dotyczy tylko pierwszego trybu wprowadzania zmian w naszych finansach - dodawania. Drugi tryb to transfer pieniędzy między zdefiniowanymi przez nas kontami, zaś trzeci dotyczy wymiany walut. Jeśli chodzi o niektóre inne, ważniejsze cechy programu, to udostępnia on spis samych wydatków oraz samych przychodów, jak i ich statystyki w formie wykresu kołowego - to wszystko z filtrami: czasu, konta, kategorii, waluty. Jest także opcja blokady interfejsu na wzór (uwaga: w chwili pisania, funkcja ta wyrażona jest w ustawieniach w, nazwijmy to, nieangielskim języku; jest poniżej opcji backupu).

Są tylko 2 rzeczy, które mogą nam się w tym programie nie spodobać: 1) część funkcji (np. tworzenia budżetu) jest płatna; 2) nie ma spolszczenia. To jednak cechy wielu, wielu aplikacji dla Androida, zatem nie powinniśmy z ich powodu być zaskoczeni. Skupmy się na zaletach, a największe to nowoczesne wykonanie, prostota, intuicyjna obsługa, a z funkcji nietypowych: wbudowany kalkulator. Jeden z użytkowników w Google Play tak skomentował bohatera tego opisu: "Aplikacja niemalże niezbędna. Zawiera wszystkie potrzebne funkcje, duże możliwości personalizacji (...). Działa szybko i stabilnie. Dobry wybór dla kogoś, kto chce kontrolować swoje wydatki".

Ograniczenia!
Dodatkowe funkcje dostępne są po ich opłaceniu: eksport do CSV - 4,15 zł; backup w chmurze (Dysk Google, Dropbox i nie tylko) - 5,06 zł; zarządzanie budżetem - 6,67 zł. Wszystkie te funkcje oraz nowe przyszłe w ramach jednego zakupu to koszt 20,68 zł.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
MyMoneyMyMoney dla Android
2016-10-15

Ilość pobrań: 3 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
MyMoney