w
googluj
pl

StrokeTest 1.4


ico
StrokeTest to, bardzo prosta w obsłudze, aplikacja mobilna służąca do sprawdzenia możliwości udaru mózgu, a przeznaczona dla osoby zagrożonej udarem (bo to ona będzie z programu korzystać) oraz jej rodziny oraz przyjaciół (te osoby z kolei powinny znać mechanizm działania programu). Narzędzie wydano dla urządzeń z systemem operacyjnym Android.

Utrata zdolności matematycznych to jeden z najważniejszych objawów możliwego udaru mózgu i dlatego właśnie aplikacja oferuje:
• ustawienie czasów (godzin i minut), kiedy to zostaniemy powiadomieni, aby wykonać 3 bardzo proste zadania matematyczne (np. podać wynik działania 3x5), poprzedzone wskazaniem bieżącej daty spośród 6 do wyboru,
• ustawienie kontaktów z książki adresowej - na wypadek, jeśli jakieś zadanie zostanie źle rozwiązane,
• ustawienie treści wiadomości SMS - która zostanie do tychże kontaktów wysłana AUTOMATYCZNIE.

Dodajmy przy tym, że:
• producent zaleca ustawienie alertów co 5 godzin (oczywiście, nie w nocy),
• dobrze wykonane zadania mają świadczyć o niskim prawdopodobieństwie wystąpienia udaru - po ich rozwiązaniu nie nastąpi żadna dalsza akcja,
• już jedno źle wykonane zadanie kończy test i program wysyła SMS-a do wskazanych osób - i już do nich należeć będzie podjęcie odpowiednich kroków, np. powiadomienie służb medycznych. Powtórzmy: ten program przeznaczony jest tylko do prostej, domowej diagnostyki!

Niestety, mimo, że aplikacja jest niezwykle prosta, to ma wady. Przede wszystkim razi to, że choć jest ona polska (tzn. polskiego producenta), to nie oferuje żadnej instrukcji obsługi po polsku, a tylko po angielsku. Do tego instrukcję tę da się przeczytać tylko i wyłącznie po pierwszym uruchomieniu, jakby nie dało się dodać stosownej opcji w menu. Ponadto razi fakt, że predefiniowana treść SMS-a również jest po angielsku ("Please help, probably I have a stroke"). Tak więc podejście do polskiego użytkownika jest... nie będziemy mówić.

Nie wiemy, czy aplikacja spełni swoją funkcję w życiu, czy nie. Niemniej każdy tego typu pomysł witamy z otwartymi ramiona i dlatego polecamy przetestować aplikację choćby na sucho. Osobiście, testowaliśmy ją: 1) ustawiliśmy alert na pewien czas, 2) program się wtedy włączył z zadaniami do wykonania, 3) umyślnie podaliśmy zły wynik jednego z nich, 4) aplikacja została zamknięta, 5) wysłany został skonfigurowany SMS. A zatem działa, jak ma działać wedle intencji producenta.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Spolszczono bardzo nieznaczną część interfejsu (tyle, co nic)

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
StrokeTestStrokeTest dla Android
2016-09-04

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
StrokeTest