w
googluj

LifeRPG Tasks 2.8.1


ico
LifeRPG Tasks jest to aplikacja mobilna umożliwiająca wielopłaszczyznowe budowanie postaci w stylu znanym z gier fabularnych (RPG), przy czym postacią tą jesteśmy - oczywiście - my sami. Program ten, a dostępny dla urządzeń z systemem operacyjnym Android, wykorzystuje bowiem cechy gry tylko w celu zainspirowania nas do tworzenia nowych, dobrych nawyków w naszym życiu. Fabuła tego RPG-a to zatem codzienne spacerowanie lub bieganie, czytanie rozdziału książki, cotygodniowe analizowanie ponoszonych wydatków, sprzątanie - lub cokolwiek innego. W zamian ujrzymy wzrost poziomu doświadczenia oraz wzrost poziomów poszczególnych stron naszej osobowości. Aplikacja udostępnia 11 konkretnych cech, które można w sobie wzmacniać. Są to: wytrzymałość, inteligencja, siła, mądrość, charyzma, zręczność, zdrowie, pamięć, percepcja (postrzeganie), siła woli, pracowitość. Co istotne, program umożliwia także utworzenie listy przedmiotów czy zajęć - nagród, które będzie można nabyć, jeżeli sobie na to zasłużymy ową pracą nad sobą.

Przejdźmy do sedna, czyli tego, jakie dokładnie relacje panują pomiędzy budowaniem nawyków i rozwojem postaci. Opiszemy je na przykładzie jednego z predefiniowanych zadań. Podkreślmy jednak, że można je usunąć i utworzyć kompletnie własne i to samo dotyczy wymienionych 11 cech - wybrane albo i wszystko można usunąć oraz utworzyć nowe. Zatem: "czytanie książki" to nawyk:
• codzienny oraz dający 1,25 punktów doświadczenia - jest wiele innych wariantów powtarzalności nawyku, jest też np. opcja przypomnienia o nim, natomiast liczba XP (jak pewnie wiecie, od ang. "experience points") zależy wprost od wartości 3 arcyciekawych czynników opisanych poniżej,
• o trudności 25-procentowej, o ważności 25-procentowej, o 25-procentowym strachu przed jego wykonywaniem - to chyba największa zaleta aplikacji, że poziom XP zadania ustala się na bazie jego konkretnej trudności, konkretnej ważności oraz konkretnego strachu przed wykonaniem w skalach 0-100%, a nie na chłopskiej zasadzie "widzimisię"; dzięki temu poznamy rzeczywiste znaczenie aktywności - rzeczywiste, bo odnoszące się do naszych osobistych możliwości i skłonności,
• wart 5 monet - wartość określana jest przez nas bezpośrednio (podajemy po prostu liczbę), zaś za zebrane fundusze coś sobie potem kupimy; nagroda może być dowolna, zaś kupowana może być raz albo wiele razy.

To wszystko, choć opisane niekompletnie, brzmi już pięknie, ale aplikacja ma pewne wady. Wada obiektywna to ta, że jej interfejs jest co najmniej mało atrakcyjny dla oczu. Deseń tła w dobie Material Design jest odpychający, ale, jak to zawsze z wyglądem bywa, można się przyzwyczaić, a nawet polubić, zwłaszcza, jeśli to coś ma to coś - a tak, niewątpliwie, jest w wypadku tej aplikacji. Z kolei wada subiektywna to ta, że na poznanie mechanizmu działania programu, w gruncie rzeczy, trzeba poświęcić dość dużo czasu. Wynika to z tego, że budowanie postaci ma być motywujące, zaś motywacja ta będzie z kolei rezultatem tego, jak umiejętnie poziomy punktów doświadczenia itd. zostaną przez nas ustalone. Wiadomo: nie może być za trudno, nie może być za łatwo. Faktem jest, że wszystkie parametry można modyfikować, ale to już nie będzie to samo - to jak łamanie reguł gry w jej trakcie. Dlatego jeśli zdecydujecie się na korzystanie z tego programu, zastanówcie się, i to porządnie, jaka jest RZECZYWISTA np. trudność wykonywania jakiegoś nawyku i jakie nagrody mogą być RZECZYWIŚCIE motywujące. Bo LifeRPG Tasks może - ale nie musi - być doskonałym narzędziem do osobistego rozwoju. Tak czy inaczej, przynajmniej dla redaktora opisującego tę aplikację, jest ona najlepsza w kategorii "rozwijaj się jak w RPG-u".

Ograniczenia!
Wersja Premium kosztuje 10,99 zł i usuwa reklamy, ale (przynajmniej w wypadku opisywanej wersji) aplikacja nie wyświetlała żadnych reklam. Możliwe jest oprócz tego wsparcie producenta kwotą od 4,39 zł wzwyż.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
LifeRPG TasksLifeRPG Tasks dla Android
2018-10-17

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
LifeRPG Tasks