w
googluj

ClearMind 2.0.2


ico
ClearMind to licznik produktywności dla urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Android. Program wykorzystuje technikę pomodoro, która polega na podzieleniu pracy na 25-minutowe części, a pomiędzy którymi są 5-minutowe przerwy; po 4 sesjach pracy przerwa jest trochę dłuższa i wynosi zwykle 15 minut. Tak to w skrócie wygląda, ale omawiana aplikacja ma pewne dodatkowe i ciekawe właściwości.

Z pewnością najważniejsza z tych właściwości to ta, że można utworzyć konkretne zadania i każde z tych zadań może mieć własne parametry. Załóżmy więc, że wspomniane powyżej cechy to tylko standard i punkt wyjściowy. Przy okazji tworzenia nowego, podamy nie tylko jego nazwę, po której będziemy owe parametry rozpoznawać i która to nazwa wyświetlana będzie potem na ekranie głównym, ale też wszystkie możliwe cechy, to znaczy: czas pracy, czas krótkiej przerwy oraz czas długiej przerwy. Suwakiem określimy pożądaną wartość z przedziału 1-60 (zmiana co 1 jednostkę, czyli co 1 minutę). Natomiast jeśli chodzi o liczbę sesji, po których następować będzie przerwa dłuższa, to może ich być od 2 do 10. Specjalny ekran zadań wyświetli nam potem wszystkie skonfigurowane jednocześnie, za jednym zamachem, wyświetlając ich parametry, a także dając dostęp do 2 funkcji: aktywowania danego licznika bądź usunięcia go (nie ma opcji edycji). Oprócz tego aplikacja udostępnia proste statystyki czasu, który poświęciliśmy na wykonywanie naszych zadań. Wyrażone są one w formie wykresu kołowego. Nic skomplikowanego, tylko sumy czasów i ich proporcjonalne odniesienie do pozostałych, ale fajnie, że coś takiego jest.

Do tego wszystkiego dodajmy: kompletny brak reklam, możliwość wstrzymania odliczania, alert o zakończeniu odliczania czasu zadania i czasu przerwy (wibracja i dźwięk). Program posiada własny dźwięk, ale można wybrać inny z pamięci urządzenia. Ponadto dostępny jest tryb kontynuacji, który po zakończeniu jednego odliczania automatycznie przechodzi do kolejnego. Świetne dla dodatkowego zdyscyplinowania się. W zwykłych warunkach trzeba bowiem samemu zatwierdzić przechodzenie do kolejnych faz (a niekiedy kusi, aby sobie jeszcze nieco przedłużyć przerwę; oj kusi).

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
ClearMindClearMind dla Android
2018-09-19

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ClearMind