w
googluj
pl

Spendee 3.12.1


ico
Spendee to menedżer finansów dostępny na urządzenia przenośne z Androidem (wersja omawiana) oraz iOS. Umożliwia analizowanie przychodów i wydatków na wykresach, a także prowadzenie wielu portfeli (rodzina, praca, wakacje itp.), w tym przede wszystkim udostępnianie tych ostatnich naszym najbliższym (współdzielenie!). Program daje także przestrzeń w chmurze, jeśli zatem korzystamy z 2 różnych urządzeń, możliwa jest synchronizacja profilu drogą internetową. Niestety, to wszystko, o czym powiedzieliśmy, uzależnione jest od tego, czy zdecydujemy się założyć konto, jak i od tego, czy zdecydujemy się na wersję Pro. Mimo to, warto poznać ten program.

Zacznijmy od tego, że sama rejestracja (za pośrednictwem adresu e-mail, danych z Google bądź Facebooka) jest tylko opcjonalna. Założone konto da możliwość wspomnianej synchronizacji profilu i to właściwie jedyna zaleta rejestracji jako takiej. Po przejściu do właściwego interfejsu, aplikacja wydaje się bardzo uboga. Wynika to z tego, że trzeba najpierw utworzyć pierwszy portfel. Dopiero potem otrzymamy dostęp do pewnej gamy możliwości (zaraz ją opiszemy). To samo dotyczy udostępnianego przez program widżetu 4x2. Do utworzenia go na pulpicie wymagane jest wcześniejsze utworzenie portfela. Widżet wyświetli potem stan finansowy wybranego portfela, jak i sumę transakcji z dzisiaj oraz z ostatniego miesiąca (przy czym są to tylko ustawienia domyślne i można je zmodyfikować). Widżet daje też przycisk służący do wprowadzenia nowej transakcji.

W formularzu tworzącym portfel określimy jego nazwę oraz początkowe saldo w PLN (możliwe jest wskazanie dowolnej innej waluty). Następnie określimy powiązane z tym konkretnym portfelem kategorie tak przychodów, jak i wydatków. To ciekawa opcja, pierwszy raz ją spotykamy, choć opisaliśmy już przecież niejeden program tego typu. Aplikacja udostępnia od startu 5 kategorii przychodów oraz 25 kategorii wydatków, ale, oczywiście, utworzyć można własne. Ostatnia możliwość to powiązanie portfela z innym użytkownikiem aplikacji, przy czym współdzielenia to już, niestety albo stety (programiści muszą w końcu zarabiać), funkcja Pro (dobra wiadomość: Pro można wypróbować przez 7 dni za darmo). Dowolne z wymienionych parametrów portfela można zmienić w dowolnej chwili później.

Po utworzeniu portfela i otworzeniu szuflady nawigacyjnej, otrzymuje się funkcje: przeglądu i dodawania transakcji (ekran startowy), podglądu statystyk (wykres słupkowy, kołowy i nie tylko), utworzenia/zaplanowania budżetu. Najczęściej będziemy oczywiście odnotowywać nowe transakcje. Formularz w tym wypadku podzielony jest na 2 części. W pierwszej wpisuje się kwotę oraz wybiera kategorię i na tym można już zakończyć, ale, jakby co, w drugiej mamy takie oto opcje: dodania notatki, zmiany daty transakcji (domyślnie ustawiana jest data dzisiejsza), ustawienia lokalizacji transakcji oraz dodania obrazu (aparat/galeria). Są jeszcze 2 inne, a ciekawe opcje. Z transakcją można powiązać przypomnienie (w dniu transakcji; 1, 2, 3 itd. dni z wyprzedzeniem). Można także od razu określić powtarzalność transakcji (nigdy, codziennie, co 2 dni, w każdy dzień roboczy, co tydzień, co 2 tygodnie, co 4 tygodnie, co miesiąc, co 2 miesiące itd.).

Podsumowując: Spendee to bardzo dobry menedżer finansów nawet w wersji darmowej. Jest atrakcyjny dla oczu i szybko wprowadza się w nim wydatki i przychody. Dodajmy, że udostępnia także opcje zablokowania interfejsu przy użyciu PIN-u, jak i eksportu danych do pliku CSV lub XLS. Wadą programu jest z kolei to, że ekrany powitalne informują o cechach wersji kompletnej, czyli płatnej. Użytkownik może być wobec tego rozczarowany funkcjonalnością, z którą będzie miał potem, a przynajmniej na samym początku, do czynienia. Producent powinien jasno i od samego początku określić, że np. posiadanie wielu portfeli to cecha wyłącznie Pro. Sytuację, do pewnego stopnia, ratuje możliwość tygodniowego testu Pro za darmo.

Ograniczenia!
Założenie konta przez adres e-mail, Google albo Facebooka jest opcjonalne, ale umożliwi synchronizację danych z innym urządzeniem. Wersja Pro dostępna jest w ramach abonamentu: miesięczny kosztuje 8,99 zł, natomiast roczny kosztuje 66,99 zł. Obie opcje poprzedzone są możliwością bezpłatnego przetestowania Pro przez 7 dni. Cechy Pro to zwłaszcza możliwość posiadania wielu portfeli oraz ich udostępniania innym użytkownikom.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
SpendeeSpendee dla Android
2018-11-23

Ilość pobrań: 13 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Spendee