w
googluj

Wallnote 1.4.2


ico
Wallnote to bardzo proste narzędzie służące tylko i wyłącznie do tworzenia przypomnień, które znajdą się od razu w panelu powiadomień Androida (sygnalizowane będą też ikoną w pasku statusu) i będą tam tak długo, aż ich sami nie usuniemy. Dla uściślenia dodajmy, że przy pomocy tej aplikacji nie utworzymy jednak alertów powiązanych z dźwiękiem i wibracją oraz konkretną datą i czasem.

Obsługa programu sprowadza się do wypełnienia kilku pól formularza, przy czym wystarczy właściwie podać tylko nazwę/tytuł przypomnienia, zaś opcjonalne jest dodanie opisu/treści oraz powiązania go z inną ikoną, niż ta ustawiona domyślna, a będąca haczykiem typowym dla TODO. Ogólnie, dostępnych jest jednak 6 alternatywnych ikon, a przedstawiających kartkę, zegar, samolot, wózek zakupowy, tort urodzinowy oraz aparat fotograficzny. Ponadto możliwe jest zaznaczenie opcji, że powiadomienie będzie stałe oraz pokazywane na ekranie blokady. Powiadomienie stałe oznacza, że nie będzie go można usunąć zwykłym gestem przesunięcia palcem po powiadomieniu w lewo/prawo. W tym wypadku do naszej dyspozycji oddany zostanie dodatkowy przycisk. Jeśli będzie niewidoczny, należy rozszerzyć powiadomienie gestem w dół. Warto przy tej okazji zauważyć, że przeciwnym ruchem możliwe jest ukrycie przycisku, dzięki czemu powiadomienie stałe nie zostanie przez nas wyłączone przypadkowo. Natomiast jeśli chodzi o funkcję wyświetlania powiadomienia na ekranie blokady, to aby było ono chronione, wymagane jest korzystanie z blokady np. na wzór czy kod PIN (ta funkcja aplikacji wspierana jest w Androidzie od wersji 5). Przy okazji zatwierdzania powiadomienia, możliwe jest jeszcze dołączenie do niego zdjęcia, ale ta z kolei funkcja dostępna jest w wersji Pro. Najlepsza funkcja Pro to opcja edycji utworzonego powiadomienia.

Podsumowując: program daje nam najszybszy możliwy sposób na posiadanie powiadomień widocznych w pasku i panelu Androida. Ogólnie rzecz biorąc, działa dobrze i robi, co ma robić, przy czym należy pamiętać, że po zrestartowaniu systemu przez chwilę powiadomienia mogą być niewidoczne. Zaś 2 ewentualne minusy to przede wszystkim brak dostępu do historii utworzonych powiadomień oraz to, że po owym restarcie niektóre powiadomienia już usunięte mogą się jednak znowu pojawić.

Ograniczenia!
Wersja Pro kosztuje 5,33 zł i daje ciemny motyw graficzny, opcję dołączenia zdjęcia do powiadomienia oraz funkcję edycji powiadomień już utworzonych

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
WallnoteWallnote dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Wallnote