w
googluj

Mastery 2.1.1


ico
Mastery to aplikacja mobilna przeznaczona do śledzenia tego, ile czasu przeznaczyliśmy na naukę umiejętności. Podobno, aby być w czymś mistrzem, trzeba poświęcić na praktykowanie tego czegoś zawrotną liczbę 10.000 godzin. Ile w tym prawdy (czy aż tak dużo czasu?!), nie wiadomo, ale na pewno bardzo fajnie brzmi i w każdym razie jest motywem przewodnim omawianego narzędzia, dostępnego zaś dla urządzeń z systemem operacyjnym Android.

Aplikacja służy do pomiaru czasów przeznaczonych na zadania w oryginalny sposób, niespotykany gdzie indziej - również dlatego, że włącza w to wszystko mechanizm grywalizacji. Zacznijmy od tego, że tworzy się w niej aktywności, umiejętności oraz kategorie. Aktywności to przede wszystkim zajęcia mające na celu poprawę w danej umiejętności, zaś umiejętności należą do kategorii (które, w gruncie rzeczy, są tu nieistotne). Przy okazji tworzenia kategorii podaje się jej nazwę oraz opis, a także wiąże się ją z jakąś charakterystyczną ikoną (tych jest ponad 200). Przy okazji tworzenia umiejętności podaje się natomiast jej nazwę oraz opis, a do tego:
• początkowy progres - czyli ogólną liczbę godzin, jaka za nami; program pokazuje potem progres niczym z gier RPG (np. poziom 44 oznacza już biegłość, wprawę),
• stopień trudności - żadna trudność to zerowy mnożnik pieniędzy; łatwy stopień to mnożnik 0,5; normalny - 1; trudny - 2; bardzo trudny - 4, niemożliwy - 8; zaraz powiemy, o co chodzi z tym pieniędzmi,
• a na koniec wiąże się tę umiejętność z kategorią oraz przypisuje jej ikonę.
Z kolei przy okazji tworzenia aktywności wiąże się ją z umiejętnością, podaje opis, progres (liczbę minut) oraz datę. Wszystkie aktywności, a więc te pojedyncze kroki do celów, i przeznaczone na bieżący miesiąc, wyświetlane są potem na ekranie głównym. Program nie jest licznikiem czasu w tym sensie, że aktywuje się w nim kolejne odliczania, ale jest licznikiem w tym sensie, że automatycznie zlicza podane czasy aktywności. Naszym zajęciem będzie tylko wyznaczanie sobie pojedynczych zadań i zdyscyplinowane zajmowanie się nimi w te dni i przez tyle czasu, ile sobie założyliśmy. Program wszystko policzy i pokaże nam nasze aktualne poziomy doświadczenia.

A o co chodzi z tymi pieniędzmi? Wykonanie aktywności daje pieniądze - monety, a te możemy wydać na przedmioty ze sklepu. Sami określimy te rzeczy; mogą być zupełnie dowolne. Zakup przedmiotu jest zaliczany do aktywności i w związku z tym wyświetlany w podsumowaniu na ekranie głównym. Tak więc, choć to tylko opcja i nie trzeba z niej korzystać, aplikacja może nam także posłużyć za narzędzie do zarządzania nagrodami za pracę. Jeśli zaś chodzi o dostępne w niej ustawienia globalne, to możemy podać swoje imię; niby szczegół, ale imię to będzie następnie wyświetlane po otworzeniu szuflady nawigacyjnej. Program oferuje także opcję utworzenia kopii zapasowej danych i jej przywrócenia z pamięci urządzenia.

Ograniczenia!
Wersja Premium kosztuje 7,05 zł i usuwa limit 5 umiejętności. Oprócz tego jest w aplikacji opcja wsparcia twórcy kwotą 4,11 zł.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
MasteryMastery dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Mastery