w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 240
Wszystkich postów: 904137
Wszystkich tematów: 127455

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6402 dni

Clear List 1.5.6


ico
Clear List jest minimalistyczną, open-source'ową aplikacją mobilną służącą do tworzenia list zadań do zrobienia. Wydana została dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. W porównaniu z wieloma, wieloma innymi narzędziami tego typu, wyróżnia się - po drugie - tym, że na pustym jeszcze ekranie danej listy wyświetla inspirujący, motywujący do działania cytat (choć bez podania autora), zaś po pierwsze - i przede wszystkim - wyróżnia się tym, że oferuje 2 różne interfejsy Material Design.

Teoretycznie, interfejsy te można by po prostu określić mianem motywów graficznych, jednakże różnica pomiędzy nimi sprowadza się nie tylko do kolorystyki, ale i do sposobu zatwierdzania zadań. Oba mają taki sam pasek narzędziowy oraz przycisk FAB, ale odmiennie ukazują zadania - jest 8 kolorów do ich oznaczania. W interfejsie domyślnym wskazany kolor będzie kolorem tła zadania, natomiast w interfejsie opcjonalnym będzie kolorem kółka oznajmiającego, czy zadanie zostało wykonane, czy nie; tło jest białe. Pierwszy interfejs jest więc z natury rzeczy bardziej kolorowy i jakby typowy dla Androida, drugi natomiast przypomina swym designem iOS. Tylko w drugim interfejsie zatwierdzenie zadania możliwe jest przez tapnięcie (w kółko - a opis całej obsługi już za chwilę). Faktyczna różnica nie jest więc może wielka, lecz z drugiej strony odczuwalna. W razie potrzeby bezboleśnie przejdziemy do alternatywnego.

Aplikacja umożliwia tworzenie wielu list, a nazywane są w niej grupami. Okienko zarządzania grupami otworzymy po tapnięciu w nazwę grupy bieżącej; program nie oferuje szuflady nawigacyjnej. Pusta lista/grupa wyświetla losowy cytat - i podkreślamy, że to fajna funkcja. Dodawanie nowego zadania do wybranej grupy polega na podaniu tytułu (będzie potem wyświetlany w interfejsie głównym). Opcjonalnie dodać można opis dowolnej długości. Ponadto przyporządkujemy do zadania kolor oraz, jeśli chcemy, powiążemy to zadanie z alertem (termin powiadomienia również będzie wyświetlany w interfejsie głównym). Obsługa zadań należących do grupy jest intuicyjna, bo do pracy zaangażowano gesty. Przesunięciem palcem po zadaniu w lewo określimy stan zadania: wykonane albo niewykonane. Jeśli będzie wykonane, zostanie przekreślone. Aby z kolei całkowicie usunąć zadanie, trzeba przesunąć palcem po zadaniu w prawo. Ostateczne zatwierdzenie jednej z tych akcji wymagać będzie jeszcze tapnięcia. Dodajmy, że pasek narzędziowy oraz okienko zarządzające grupami wyświetla liczbę zadań pozostałych do wykonania.

Program udostępnia funkcję backupu bazy danych do pamięci urządzenia oraz przywrócenia bazy do stanu z jakiegoś przeszłego zapisu. Plików backupu można utworzyć wiele; najnowszy nie nadpisuje ostatniego; "clearlist/backup" to katalog przeznaczony na te pliki. Oprócz tego aplikacja pozwala wybrać rozmiar czcionki zadań - może być mała, średnia albo duża. Niektóre akcje (np. usunięcia zadania) powiązane są w niej z prostymi dźwiękami, ale można tę funkcję wyłączyć.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Clear ListClear List dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Clear List