w
googluj

VOLO 1.14.6


ico
VOLO to innowacyjna, bardzo dobrze wykonana aplikacja służąca do rejestrowania wycieczki i dzielenia się nią z innymi użytkownikami. Dostępna jest na urządzenia przenośne z Androidem (wersja omawiana) oraz iOS, a także w internecie na WithVOLO.com. Jest z jednej strony rodzajem pamiętnika, umożliwia bowiem m.in. dodawanie notatek, zdjęć, jak i zapisywanie trasy podróży, lecz z drugiej strony działa to wszystko w ramach klasycznej platformy społecznościowej, ponieważ swoje przeżycia udostępnimy publicznie do czytania/oglądania innym. W związku z tym np. otagujemy naszą eskapadę, aby właśnie pozostali użytkownicy łatwiej ją w serwisie odnaleźli i poznali. Jeśli zaś chodzi o cudze pamiętniki - czy może lepiej: dzienniki - i funkcje społecznościowe, to będziemy mogli polubić poszczególne wpisy czy fotografie, a własne te elementy także od razu udostępnimy na Facebooku czy w Instagramie.

Po pierwszym uruchomieniu programu trzeba jednak założyć konto. Można to zrobić 2 sposobami: podając adres e-mail bądź wykorzystując dane pochodzące z Facebooka. Następnie utworzymy także swój identyfikator. Jest on o tyle istotny, że na jego bazie powstanie natychmiast nasz osobisty i łatwy do zapamiętania adres URL (subdomena) w domenie aplikacji internetowej. Tak więc np. ID "jankowalski" da nam URL w postaci "jankowalski.withvolo.com". Każdy, nawet nie będąc zarejestrowanym użytkownikiem, będzie mógł następnie przejść na tę stronę i zobaczyć nasz profil podróży. Posiadanie takiego ściśle określonego adresu umożliwi jednocześnie szybkie udostępnienie konkretnego pamiętnika, choć jego adres nie będzie już wtedy taki łatwy do zapamiętania, niestety.

Po przejściu do właściwego interfejsu aplikacji mobilnej, da nam ona dostęp do 2 zakładek: 1) przeglądania i wyszukiwania dzienników podróży innych użytkowników oraz 2) prowadzenia własnego pamiętnika (oraz zarządzania nimi, gdy już jakieś podróże będą za nami). Nasz osobisty pamiętnik będzie miał: 1) nazwę; 2) okładkę - wybrany obraz z pamięci urządzenia lub wykonany od ręki aparatem (albo losowy z aplikacji); 3) maksymalnie do 5 tagów; 4) datę całej wycieczki. Choć takie jest główne założenie, pamiętnik nie musi być wcale globalnie dostępny - jest w aplikacji opcja ograniczenia wglądu (tryb prywatny, tylko my go oglądamy).

Podkreślmy fajną właściwość, że jeśli podróżujemy wspólnie, z drugą osobą, która także założyła w VOLO swoje konto, to taki jednostkowy pamiętnik będzie można prowadzić wspólnie, z różnych urządzeń. Kolejna wielka zaleta: nie trzeba mieć połączenia z internetem! Rejestracja przygody jest więc możliwa offline. Na czym zaś dokładnie polega? Na dodawaniu: 1) notatki - a więc jakby codziennego, zwykłego wpisu z podróży, 2) trasy - określimy miejsce początkowe i końcowe oraz sposób przemieszczenia się; 3) cytatu - może motyw przewodni dnia?, w każdym razie, w porównaniu z notatką, cechuje się o wiele większym rozmiarem czcionki; 4) zdjęcia - to nowa fotografia albo obraz z galerii; 5) lokalizacji - może być określona bardzo ogólnie, np. przez ręczne ustawienie mapy. Efekt zabiegów jest potem piękny: cały pamiętnik to jeden długi ekran, wyraźnie oddzielający kolejne dni i miejsca pobytu. Czysto i elegancko. Świetnie!

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://withvolo.com

Ograniczenia!
Założenie konta za pośrednictwem adresu e-mail albo danych z Facebooka jest wymagane

Wymagania!
Android 4.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
VOLOVOLO dla Android
2018-10-05

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
VOLO