w
googluj

Sportsman PRO 2.38


ico
Sportsman PRO to wiele różnych programów treningowych w jednej aplikacji mobilnej dostępnej dla urządzeń z systemem Android (jest też wersja dla iOS). Udostępnia łącznie 10 treningów wytrzymałościowych oraz 4 treningi obwodowe. Większość z nich można z powodzeniem wykonywać w domu i bez posiadania jakiegokolwiek sprzętu. Z treningów wytrzymałościowych są m.in. wyzwania: 50 podciągnięć, 150 pompek, 250 przysiadów, 100 burpees. Natomiast w kategorii treningów obwodowych (serii szybko następujących po sobie pojedynczych ćwiczeń: 5 pompek, potem 10 przysiadów itd.) znajdziemy w tej aplikacji plany angażujące m.in. mięśnie brzucha, górną i dolną część ciała.

Zatrzymajmy się przy treningu wytrzymałościowym. Bez względu na jego treść (pompki, przysiady), do celu dojdziemy stopniowo, poprzez wykonywanie coraz to większej liczby powtórzeń. Opiszmy dokładniej to działanie na przykładzie planka - bardzo trudnego ćwiczenia rozwijającego mięśnie brzucha, ramion i pleców. Każdy, kto próbował wykonać "deskę", wie doskonale, jak trudno wytrzymać 1 minutę, tymczasem rekord świata przekroczył już ponad 5... godzin. W omawianej aplikacji natomiast domyślny cel wynosi 500 sekund. Dzień pierwszy polegać będzie na wykonaniu planka przez 10 sekund; zrobimy to w sumie 3 razy, zaś pomiędzy tymi próbami odpoczniemy przez 30 sekund. W drugim dniu naszym celem będzie 20 sekund, w trzecim - 30 sekund itd. Każdy z dostępnych planów zaprojektowano tak, abyśmy wykonywali go 3 razy w tygodniu przez 1 rok. Można skupić się na planku i zapomnieć o reszcie.

Opcjonalne jest spersonalizowanie planu i bezpośrednie przejście do wykonywania planka np. od poziomu 200 sekund. Za pierwszym razem zostaniemy bowiem poproszeni o wykonanie ćwiczenia tak długo, jak tylko umiemy. Możliwe jest również ręczne przeskoczenie do zupełnie innego poziomu - wystartowanie z poziomu 30 sekund, a potem przejście do 100 sekund (no, nierealne, ale to tylko przykład). Mało tego, jest także opcja zremiksowania planów (również treningów obwodowych). Przykładowo, jeśli domyślny cel 150 pompek wydaje nam się obecnie zbyt trudny, to w kilka sekund utworzymy jego alternatywę - plan wykonania 50 pompek. A jeżeli 150 to za mało - skonfigurujemy cel 500 czy nawet 1000 pompek do zrobienia.

Program posiada minimalistyczny, kolorowy interfejs na podstawie Material Design z 5 motywami graficznymi do wyboru. Ma jeszcze mnóstwo innych zalet (przypomnienia, licznik kalorii, rekordy użytkownika itd.), o których tu szerzej nie wspomnieliśmy, bo chcemy zakończyć pewną wadą. Opcjonalne jest powiązanie naszych wyników z kontem Google - tzn. mamy możliwość ich synchronizacji z Google Fit, a także backupu w chmurze Dysku Google. To oczywiście, potencjalnie, zaleta. W czym więc tkwi problem? Niestety, nawet jeżeli nie jesteśmy zainteresowani taką funkcją, to i tak będzie nam ona bezustannie proponowana w formie wyskakującego okienka po każdym(!) uruchomieniu programu. Mimo to, uznajemy Sportsmana za wręcz doskonałą aplikację fitnessową: jedną z najlepszych, jakie w ogóle dostępne są dla Androida w tej kategorii. Największa zaleta: jest w niej wszystko.

Ograniczenia!
Do wyświetlania filmów z ćwiczeniami wymagane jest posiadanie aplikacji YouTube. Pełna wersja programu (nie wiadomo, co zawiera i czym się różni od wersji darmowej) kosztuje 14,99 zł.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Sportsman PROSportsman PRO dla Android
2018-09-27

Ilość pobrań: 7 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Sportsman PRO